Zmysluplné využitie umelej inteligencie (ChatGPT) v dnešnej dobe

Obrázok od Gerd Altmann z Pixabay

technology, developer, touch

Pôvodne vyšlo tu: https://www.projektz.sk/news/32-intelektuali-blogeri-na-slovicko-prosim-zmysluplne-vyuzitie-umelej-inteligencie-chatgpt-v-dnesnej-dobe/

Žijeme v zaujímavej dobe, v dobe v ktorej sa rozhoduje o bytí, či nebytí ľudstva ako takého. Ako to?! V našej spoločnosti vyzrela elita, ktorá svojou márnotratnosťou reálne uvažuje o redukcií našej populácie na planéte, pretože si reálne myslí, že týmto spôsobom sa vyriešia všetky naše ľudské problémy.
Na druhej strane, vďaka kontrastu voči spomenutému bláznovstvu, vznikla elita ľudí, ktorí si uvedomujú našu prepojenosť, našu kolektívnu dôležitosť, našu potrebu spolupráce, vidia za horizont dní a doslova sa už dnes čiastočne dotýkajú božských technológií.

Morálka ľudstva určí, či sa naša technologická božskosť stane našim riešením, alebo našou skazou

V dvadsiatom prvom storočí ľudstvo vďaka svojej veľkosti, vynaliezavosti, vďaka uchopeniu spoločného výkonu a vzniku superpočítačov, dospelo na rozhranie medzi zánikom a zlatou epochou ľudstva. Tenkú hranicu medzi vojnovým bláznovstvom a spoluprácou vyvažuje vzácna veličina – morálka – uvedomenie sa.
 
Uvedomenie si najzákladnejších princípov nášho sveta v celospoločenskom meradle nám otvorí novú doposiaľ nepoznanú zlatú epochu ľudstva, v ktorej ľudia prestanú súperiť a začnú spolu spolupracovať, pretože pochopia, pocítia, a doslova uvidia na vlastné oči našu prepojenosť – náš ľudský internet.
 
Alebo, na druhej strane, ak sa nepodarí uvedomiť dostatočný počet ľudí, sa ľudia zadebnení starými informačnými škatuľkami pustia do posledného veľkého konfliktu a súperenia, a svojou hlúposťou zničia všetko okolo nás, všetko čo nás všetkých udržuje pri živote – náš priestor, našu planétu, náš pozemský svet.

Doba príležitostí

V tomto čase sa nám otvára okno príležitostí na vybočenie z bláznovstva k uvedomeniu sa. Totižto naša dnešná technologická úroveň je dostatočná na rýchle vzdelanie obrovskej masy svetového obyvateľstva, a na druhej strane, máme ešte pár chvíľ, kým sa blázni budú pohrávať s červeným tlačidlom deštrukcie, kým blázni pocítia svoju pritlačenosť k múru.

Umelá inteligencia

Zosieťovanie počítačov s obrovským výkonom, a nastavenie patričných pravidiel, nám umožnilo vyvinúť samovzdelávacie algoritmy neustále analyzujúce našu sieť, náš internet. Umelú inteligenciu treba chápať ako urýchlenie analýzy obrovského množstva dát s potrebnou presnosťou. Inými slovami, umelá inteligencia nám umožňuje zrýchľovať tok dát medzi nami a využívať filtre na preberanie potrebných informácií v našej obrovskej sieti informácií. Ide o revolučný ľudský počin a potrebný stimul k prebratiu sa, k uvedomeniu sa, a zároveň k vytvoreniu umelých autonómnych jednotiek (autonómnych zariadení).

Akákoľvek technológia je využiteľná na vznešené, ale zároveň aj na deštrukčné ciele

Túto technologickú výhodu sú schopní využiť aj blázni, nielen ľudia, preto dnes v našom priestore môžeme ľahko vidieť ako umelá inteligencia, ktorá je nám dostupná, má zabudované filtre informácií („dezinformačný filter“) a zároveň získava od nás všetky informácie do databázy spravodajských služieb. Skrátka, čo napíšete napríklad v „ChatGPT“ je ľahko dohľadateľné našou dnešnou západnou autoritou.
 
Hypoteticky, ak by sa náhodou v dnešnom svete stalo, že blázni získajú moc nad celou planétou, celým našim informačným systémom, stane sa to, že dnešná technologická úroveň technológií zabezpečí plošné otroctvo celého obyvateľstva našej planéty. Už nikdy nezískame možnosť k oslobodeniu sa, a dokonca oslobodiť sa nás samých už ani nikdy nenapadne, a to ani vtedy, keď by v našom okolí umieralo obrovské množstvo ľudí, našich známych. Informačný priestor, našu kolektívnu myseľ, definitívne ovládnu tí, ktorí si myslia, že depopulačná agenda je jediným riešením našej situácie.
 
Tomuto scenáru je dnes nevyhnutné zabrániť. Informačný priestor musí ostať decentralizovaný, pozostávajúci z obrovského množstva autonómnych jednotiek, v súlade so životom, v súlade s prírodnými zákonmi, inak ako ľudstvo vyhynieme. Naša najväčšia úloha v dvadsiatom prvom storočí. Ako na to?

Intelektuáli, blogeri, na slovíčko prosím

Dnes nečakáme na vojenské víťazstvo, dnes čakáme na morálne pozdvihnutie nášho obyvateľstva. Iba pochopením, uvedomením si funkčných princípov dokážeme spolu čeliť bláznovstvu, pretože my v skutočnosti nebojujeme so zlom, ale s hlúposťou! Naša morálka určí, či sa vydáme na cestu zlatého veku, alebo či sa vydáme na cestu bláznovstva do pekla sebazničenia.
 
Preto nás ľudí vyzývam, nájdime si k sebe cestu, a to aj s použitím našich najmodernejších technológií, s použitím umelej inteligencie.
 
Odvrátiť katastrofu môžeme len my, my ľudia, tí čo ešte premýšľame bez zahltenia mysle umelých mainstreamových informačných škatuliek. V dnešnej dobe je obzvlášť potrebné svoj intelekt zdieľať naprieč našim pozemským svetom, naprieč štátmi a národmi, naprieč našou prirodzenou rôznorodosťou. Iba vedeckým štýlom a automatickou korektúrou (informačným reagovaním na seba) sa nám podarí vytvoriť vzájomný rešpekt a pochopenie naprieč rôznorodými národmi sveta. Uvedomenie nás zbaví pocitu súperenia a naštartuje nás k reálnej spolupráci.
 
Uvedomenie si vzájomnej fyzickej prepojenosti oslobodí naše mysle z doterajšieho konceptu súperenia. Konečne začneme pozerať na druhého ako na seba samého, ako na niekoho, kto nám vďaka svojmu bytiu a svojej rozmanitosti, neustále rozširuje naše schopnosti a možnosti.
 
Logika je jednoduchá, čím je počet ľudí na Zemi väčší, tým je aj náš výpočtový výkon väčší, informačný výkon väčší, tým naša technologická vyspelosť je väčšia, a tým je aj náš život ľahší! Robme všetko preto aby naša populácia rástla, a nie naopak! Robme všetko preto, aby si naši ľudia tento jednoduchý vzorec uvedomovali, aby boli uvedomelí, potom nebudú ani zlí. To je naša úloha, úloha intelektuálov a blogerov v každom čase.

Zmysluplné využitie umelej inteligencie ChatGPT v dnešnej dobe

Pozdvihnutie morálky obyvateľstva je absolútnym základom k následnému dosiahnutiu božských technológií. K novému druhu energetického zdroja, k nášmu riešeniu stabilizácie situácie na Zemi. Tento potrebný technologický skok nesmie byť vykonaný skôr, preto mu je dodnes silou mocou bránené k uskutočneniu, a preto niektoré už objavené technológie sú veľmi chránené (napríklad hypersonické rakety), a iné sú nepretržite uzamknuté v trezoroch. Veď si len predstavme, čo by večne súperiaci blázni spravili s neobmedzenou energiou? Zničili by všetko a neostalo by nič.
 
Skok v uvedomení ľudstva musí byť prvým základným, k druhému dôležitému – k energetickému skoku.
 
Prvý je na nás, na ľuďoch, musíme nájsť k sebe cestu, musíme sa pochopiť, porozumieť si a prestať súperiť. V porozumení nám odjakživa bráni naša rôznorodosť a jazyková inakosť. Rozdielne národy, skupiny ľudí používajú k svojej komunikácií rozdielne jazyky, nárečia, spadajú pod rôzne informačné databázy.
 
Avšak dnes, vďaka superpočítačom a samo učiacim algoritmom analyzujúcim obrovské množstvo dát, sme konečne schopní pomyselné informačné barikády spomedzi nás technicky odstrániť. Naša umelá inteligencia, nech je dnes akokoľvek kontroverzná, vie perfektne prekladať do cudzej reči (ok, miestami s chybami, ale neustálym používaním sa aj neustále zlepšuje). Dnes sú jednotlivci schopní pomocou umelej inteligencie preložiť svoje myšlienky, svoje texty a zdieľať ich so širšou ľudskou spoločnosťou. S porozumením! Dnes vieme pomocou umelej inteligencie nadviazať dialóg s inými národmi, s inými intelektuálmi, s inými blogermi, s inými ľuďmi, manuálne, samostatne, všetci. Toto je skutočný dôvod čoho sa korporácie boja a vyzývajú na utlmenie používania umelej inteligencie. Dôvod nekontrolovateľného naštartovania porozumenia naprieč obyvateľstvom.

Záver

Snažme sa aby koniec dvadsiateho prvého storočia nepoznal národnú problematiku takú, akú ju pozná dnes, súperiacu a vyvyšujúcu sa. Národy sa musia zblížiť a uvedomiť si svoju podstatu, svoju ľudskosť, svoju božskosť. Inak nám v budúcnosti dobre nebude.
 
Využime k tomu už dnes naše najnovšie technologické nástroje, nepoužívajme ich na tvorbu, na tú nech nám aj naďalej ostane naša hlava, ale využívajme ich ako kalkulačku na riešenie konkrétnych problémov a na zjednodušenie zložitých procesov.
 
Osobne postupne celý svoj Projekt:Z prekladám do cudzích jazykov pomocou „ChatGPT“, a dokonca ho dávam nahovárať pomocou umelej inteligencie a funkcie „text to speech“, aby bol dostupnejší aj pre tých, ktorí nemajú čas čítať. Mojou ambíciou bude zverejňovať svoje texty na zahraničných fórach, aby myšlienky zo Slovenska, sa časom dostali do celého sveta. Pred pár rokmi sa zdala moja ambícia nemožná (neovládam jazyky a nemám dar reči), vidíte, dnes jeden človek vie pôsobiť sám aj doma, aj v zahraničí, skrátka vie byť iskrou, ktorá zmení svet!
 
Zoberte si zo mňa príklad, intelektuáli, blogeri, začnime pôsobiť cezhranične, nadnárodne, vymieňajme si myšlienky a spoločne uvažujme. Manuálne obíďme mediálny korporát, ktorý nám informácie cenzuruje, nájdime si k sebe cestu, samostatne, individuálne a pritom spoločne, my ľudia!
 
Porozumenie a pochopenie princípov je prvým krokom k zlatému veku ľudstva a k nastoleniu večného mieru.
 
Juraj Tušš
www.projektz.sk.
(Tento článok vyšiel v rôznych jazykoch na rôznych svetových fórach, a v rôznych blogovacích platformách).
 
P.S.: Ak máte otázky a potrebujete poradiť ako využívať moderné technológie v praxi, alebo len podebatovať, rád sa s vami stretnem osobne, rád vás obslúžim, každý pondelok v nepárnom týždni, v prevádzke Clock-Block pri Einparku (oproti INCHEBE) v Bratislave.

technology, developer, touch

13 názorov na “Zmysluplné využitie umelej inteligencie (ChatGPT) v dnešnej dobe”

  1. Hello there, I discovered your web site by way of Google at the same
    time as searching for a comparable subject, your
    web site came up, it seems to be good. I’ve
    bookmarked it in my google bookmarks.
    Hello there, simply changed into alert to your blog through Google, and
    located that it’s truly informative. I’m going to be careful
    for brussels. I will appreciate for those who
    continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing.
    Cheers!

  2. Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your
    web site, how can i subscribe for a blog website?
    The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast
    offered bright clear idea

  3. I got this website from my buddy who told me on the topic of this site and at the moment this time
    I am visiting this site and reading very informative articles or
    reviews at this time.

  4. First off I would like to say superb blog! I had a quick question which I’d
    like to ask if you do not mind. I was curious to know how you center yourself and
    clear your mind prior to writing. I’ve had a hard time
    clearing my thoughts in getting my ideas out. I do enjoy writing but it
    just seems like the first 10 to 15 minutes are lost simply just trying to
    figure out how to begin. Any recommendations or tips? Thank you!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Niektoré funkcie môžu používať súbory cookie na prispôsobenie obsahu, na vykonávanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Niektoré informácie o tom, ako používate našu stránku, môžu používať aj tretie strany, ktorých softvérové doplnky používame. • We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic.  We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
Cookies settings
Súhlasím / Accept
Nesúhlasím / Decline
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Kto sme

Webová adresa našej stránky je: http://www.belobog.sk.

Komentáre

Keď návštevníci stránky napíšu komentár, uchovávame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári s komentárom, spolu s IP adresou návštevníka a reťazcom agenta z prehliadača používateľa, aby sme mohli vylúčiť spam. Službe Gravatar môžeme poskytnúť anonymizovaný reťazec odvodený od vašej e-mailovej adresy (tzv. hash), aby sme mohli zistiť, či túto službu používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete tu: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude spolu s vašim komentárom zverejnený aj váš profilový obrázok.

Médiá

Ak na stránku nahrávate obrázky, nemali by ste spolu s nimi nahrávať aj meta-údaje o polohe (EXIF GPS). Návštevníci stránky si môžu vaše obrázky stiahnuť a dostať sa k údajom o polohe, ktoré sú zapísané v meta-údajoch.

Súbory cookie

Ak na našej stránke napíšete komentár, prehliadač vám môže dať možnosť uložiť do súboru cookie vaše meno, e-mailovú adresu a webovú stránku. Je to kvôli vášmu pohodliu, aby ste tie isté údaje nemuseli vyplňovať znovu pri nasledujúcich komentároch. Životnosť týchto súborov cookie trvá jeden rok. Na našej prihlasovacej stránke môžeme nastaviť jeden dočasný súbor cookie, aby sme vedeli zistiť, či váš prehliadač tieto súbory akceptuje. Tento súbor cookie neobsahuje žiadne osobné údaje a hneď po ukončení prehliadača sa vymaže. Keď sa prihlásite, nastaví sa niekoľko súborov cookie, do ktorých sa uložia vaše prihlasovacie informácie a vaše preferencie zobrazenia. Životnosť prihlasovacích súborov cookie trvá dva dni a súborov s preferenciami jeden rok. Ak si vyberiete možnosť „Zapamätať si ma“ (po anglicky „Remember Me“), prihlasovací súbor vydrží dva týždne. Ak sa odhlásite, prihlasovacie súbory cookie sa odstránia. Ak budete upravovať alebo zverejníte článok, vo vašom prehliadači sa uloží ďalší súbor cookie. V tomto súbore cookie nie sú žiadne osobné údaje a je v ňom len identifikátor článku, ktorý ste práve mali otvorený. Po uplynutí 1 dňa bude neplatný.

Zahrnutý obsah z iných webových stránok

Články na tejto lokalite môžu obsahovať zahrnutý obsah (napr. videá, obrázky, články atď.). Zahrnutý obsah z iných webových stránok sa správa rovnako, ako keby sa návštevník nachádzal na webových lokalitách, z ktorých takýto obsah pochádza. Tieto webové lokality môžu tiež zhromažďovať údaje o vás, používať súbory cookie, zahrnovať nástroje sledovania od tretích strán a monitorovať vaše interakcie s týmto zahrnutým obsahom. Samozrejme sa to týka aj situácie, ak máte na danej lokalite konto a ste prihlásení, vtedy tiež môžu sledovať vaše interakcie so zahrnutým obsahom.

S kým zdieľame vaše údaje

V prípade, že požiadate o resetovanie hesla, do príslušného e-mailu bude zahrnutá vaša IP adresa.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Ak na stránke napíšete komentár, tento komentár a s ním súvisiace meta-údaje sa uchovávajú na neurčito. Dôvodom je, aby sme mohli rozoznať následné súvisiace komentáre a aby sme ich mohli potvrdzovať automaticky a nenechali čakať na manuálne potvrdenie. Užívateľom, ktorí si na našich stránkach vytvoria konto (ak bude taká možnosť), tiež uchovávame osobné informácie, ktoré oni zadajú vo svojom používateľskom profile. Všetci používatelia môžu svoje osobné informácie kedykoľvek vidieť, upraviť aj odstrániť (s výnimkou používateľského mena, ktoré sa nedá zmeniť). Tieto informácie sú tiež viditeľné pre administrátorov stránok, ktorí ich tiež môžu meniť.

Aké práva môžete uplatňovať na svoje údaje

Ak máte ne tejto stránke konto alebo ak ste napísali komentáre, môžete požiadať o exportovanie osobných údajov, ktoré o vás uchovávame vrátane údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tiež požiadať, aby sme všetky takéto informácie o vás  odstránili. Toto sa však netýka informácií, ktoré sme povinní uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam odosielame vaše údaje

Komentáre návštevníkov môže kontrolovať automatická antispamová služba tretej strany.

Who we are

Our website address is: http://www.belobog.sk.

Comments

When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor’s IP address and browser user agent string to help spam detection. An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.

Media

If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.

Cookies

If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year. If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser. When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select "Remember Me", your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed. If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.

Embedded content from other websites

Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website. These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.

Who we share your data with

If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.

How long we retain your data

If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue. For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.

What rights you have over your data

If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.

Where we send your data

Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
Save settings
Cookies settings
Návrat hore