Dnešným schválením Zmluvy o obrannej spolupráci, ohrozili vládni poslanci spolu s vládou a prezidentkou krehký mier a bezpečnosť nielen vlastného štátu, ale dokonca celej Európy.
Hanebné odmietnutie vystúpenia generálneho prokurátora Maroša Žilinku na včerajšom zasadnutí parlamentu, bolo už len špičkou ľadovca vlastizradného konania vlády a vládnych poslancov. O trápnom vystúpení poslancov Bittó-Cigánikovej a Žiaka, ktoré vytvorilo z pôdy parlamentu politickú stoku, snáď ani netreba písať.
Politické udalosti posledných dní však dokazujú, že okrem USA , predstaviteľov slovenskej vlády, politikov a štátov, ktoré sa správajú ako vazali USA, si nikto neželá vojnu s Ruskom.
Rokovania francúzskeho prezidentka Macrona s ruským prezidentom Putinom ukázali, že európske štáty si neprajú vojnu s Ruskom, ale naopak si prajú spoluprácu, ktorá by viedla k mieru a stabilite celého kontinentu.
Cit: „Rusko je európska krajina. Je nutné spolupracovať s Ruskom na budovaní budúcnosti v Európe,“ povedal Macron. Zároveň zdôraznil, že dialóg s Ruskom je nevyhnutný aj pri riešení ďalších vážnych celosvetových problémov. Takisto poznamenal, že Paríž má záujem o dobré dvojstranné vzťahy s Ruskom.
„Prezident Putin ma uistil, že je ochotný na návrhoch spolupracovať,“ povedal Macron a dodal: „Európania nebudú mať bezpečie, ak ho nebude mať Rusko.“
Napriek vojnovému štvaniu, ktoré prebieha aj v mnohých našich médiách prezident Putin odmietol, že vojnové napätie vyvoláva Rusko.
Cit: „Tvrdiť, že Rusko koná agresívne, je nelogické. Nie sme to my, kto sa presúva smerom k hraniciam NATO,“ povedal a myslel tým rozmiestňovanie vojakov NATO vo východnej Európe.
Dokonca aj šéf diplomacie EÚ, Josep Borrell, ktorého vlaňajšia návšteva v Moskve zdiskreditovala EÚ
priznal „určité zmiernenie napätia“ v kríze medzi Západom a Moskvou, ktorá sa týka Ukrajiny.
Samotný ukrajinský prezident Zelenskyj vyhlásil cit: Západ vyvoláva dojem, že čoskoro vypukne vojna na Ukrajine, nie je to tak.
Napriek mnohým silným slovám o tom, že Rusko je agresor, politickí predstavitelia celej Európy vedia, aké fatálne následky by mal vojenský koflikt s Ruskom nielen pre Európu, ale aj pre celý svet.
A tu je namieste otázka, kto si v skutočnosti praje vojnový konflikt na Ukrajine a v celej Európe?
Odpoveďou je dnešné schválenie Zmluvy o obrannej spolupráci medzi SR a USA, vládnymi poslancami.
Týmto aktom nielenže poskytli, ale v skutočnosti darovali územie nášho štátu a vzdušný priestor na vojenské účely inému štátu. Ohrozili tak bezpečnosť občanov nielen nášho štátu, ale aj občanov celej Európy.
Devana
Slnovratovo 9. februára 2022
Vazena pani Devana, kazdy ma pravo mat vlastny nazor, ale je mi Vas uprimne luto, ak zijete v strachu z vojny v Europe. To, co sa deje, je, ze prez. Putin ziada zapad o pomoc, ale robi to spraven „slovansky“ s hrdostou. Tezy o tom, ze niekto chce vyhladit slovanov a praje im vojnu su nastastie uplne mimo realitu. Takisto to, ze mame v Europe taku silnu vojensku pritomnost USA je aj zasluhou Ruska, Ak by sa Rusi dohodli s EU na bezpecnostnych garanciach, nebolo by pre europske krajiny vobec potrebne nejake dohody s USA uzatvarat. Lenze EU je v otazkach bezpenosti dost liknava a potrebne kredibilne garancie nevie (krajinam ako Polsko a pobaltske staty) poskytnut a Rusko tiez nepomaha „bluznenim“ o sfere vplyvu v strednej a vychodnej Europe, ktore maju byt „neutralne“, cize v ruskej sfere vplyvu. Vojensku pritomnost USA v Europe zial budeme musiet stripet, dokial sa Europa neda dokpy a dokial Rusko nezmeni svoje spiatocnicke zmyslanie o tom, ze je svetovou mocnostou v Azii. Ovela viac by sa oplatila spolupraca s Europou, za chvilu ich Cina predbehne a Rusko bude hrat v Azii uz druhe husle….
Tolko moj nazor. Prajem pekny den. Jan Durcan