Reportáž z majdanu v Banskej Bystrici

Ilustračný obrázok: Wikimedia Commons

Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.

Progresívna luza a lokaji Západu organizujú na Slovensku štátny prevrat
 
Vo svojich predchádzajúcich blogoch (viď odkazy) som vyslovil podozrenie, že protesty na uliciach nemajú charakter parciálnej nespokojnosti s určitým dianím na Slovensku, ale že ide o organizáciu  plánovaného  štátneho prevratu. Ak som mal nedávno len podozrenie, dnes tvrdím, že je to fakt. Vo štvrtok 1. 2. 2024 som sa rozhodol, že sa na progresívny sabat v Banskej Bystrici pôjdem osobne pozrieť. Jednoducho preto, aby som mohol objektívne informovať občanov, čo sa na Slovensku skutočne deje.
 
Miesto konania progresívneho sabatu bolo monitorované 7-8 posádkami policajných vozidiel. Policajti diskrétne stáli v tesnej blízkosti námestia a čakali.
 
Konanie plánovaného sabatu bolo oznámené na 18.00 hod. Bol som na námestí už okolo 17.00 hod. Chvíľu som sa prizeral práci technikov, ktorí naťahovali na námestie celkom bohaté ozvučenie a osvetlenie. Jednému som sa prihovoril s otázkou či robia aj technické zabezpečenie svadieb. Po kladnej odpovedi som sa snažil dozvedieť koľko by to asi stálo. Cieľom bolo získať nepriamo informáciu, koľko asi tejto firme platia organizátori progresívneho sabatu. Nepýtal som sa ich priamo, aby im nebolo podozrivé prečo to chcem vedieť. Po výmene názorov som dospel k záveru, že tieto služby môžu stáť okolo 400 eur. Ak vynásobíme túto sumu počtom miest (napr. 30), v ktorých sa sabaty konajú, krát počet týždňov (napr. 10), dostaneme sumu 120 000 eur len za technické zabezpečenie.
 
Všade bol kľud. Mesto si žilo svojim životom ako aj po iné dni. Ľudia sa prechádzali, posedávali po kaviarňach, zopár cudzincov obdivovalo staré  rekonštruované domy. Prešiel som sa aj po blízkych uliciach. Kľud. Už som si myslel, že sa protest zrušil.  Nezrušil. Pár minút pred 17. 45 hod. začali vyzváňať v Katedrále – kapitulskom kostole zvony. Trvalo to nejako dlho. Najprv som si myslel, že niekto zomrel. Vyzváňanie trvalo asi 10 minút. A námestie sa začínalo zapĺňať protestujúcimi. Bol to signál, aby sa protestujúci pohli z nejakého miesta, kde na tento signál čakali. Bol to príspevok katolíkov k organizácii prevratu. Do 18.00 hod. sa námestie čiastočne zaplnilo protestujúcimi aj s patričnou heslovou „bižutériou“. Odhadujem, že ich bolo okolo 800. Medzi heslami boli aj heslá provokačné a urážajúce. Napríklad Pelle – podržtaška. Niektoré by si zaslúžili pozornosť policajtov, tí však do davu nechodia. Napríklad heslo „Danko NAZZI“. Samozrejmosťou boli píšťalky. Progresívna luza sa činila, lebo okrem slovenských vlajok tam boli skoro v rovnakom počte aj vlajky EÚ. Asi dodal Mišo Šimečka z nadbytočných zásob Ursuly von Leyenovej. Možno ich nakúpila podobne ako milióny vakcín od jej kamaráta generálneho riaditeľa Bourlu  pharma firmy Pfizer pri jej nedávnej osobnej návšteve v USA. To bol pre Leyenovú životný biznis. Nakúpiť zbytočné vakcíny pre EÚ za 71 miliárd eur. Na jedného obyvateľa EÚ vyjde 10 vakcín. Načo? Máte pravdu. Na nič. Ale bolo treba zarobiť na províziách. Štáty EÚ sú pritom povinné ich odobrať do roku 2026. Čo na tom, že budú po expirácii? Koho dnes zaujíma, že táto zmluva je utajená? To ani Šimečku nezaujíma. Nemôže sa predsa s prepáčením odbavovať na svojej mafiánskej krstnej materi Leyenovej. No a čo? Veď občania EÚ to zaplatia, ona dostane provízie a každý je spokojný. Teda okrem občanov EÚ, ktorých peniaze táto skorumpovaná Nemka rozhadzuje. A čerešnička na záver. V tomto hnusnom obchode lieta aj jej manžel. Kam sa hrabe príštipkár Matovič so svojou Pavlínkou?
 
Na plagátoch boli nechutné karikatúry Fica, Pellegriniho i Danka. Našli sa aj ukrajinské vlajky, ktorými mávali ukrajinské deti. Progresívni sabatisti zorganizovali aj Ukrajincov. Odhadujem že ich bolo asi zo 20.
 
Na úvod protestu vystúpil ako prvý biorobot Brozman z Progresívneho Slovenska. Musel mať zablokovanú pamäť, keď povedal do mikrofónu len to, čo opozícia omieľa už asi mesiac. Letmo spomenul Úrad špeciálneho prokurátora a Trestný zákon. Všeobecné naučené frázy pravdepodobne skompilované z médií. Bez konkrétností a zdôvodnenia. Hlavným bodom bolo predsa zvrhnutie legálne zvolenej vlády. Priamo sa to nepovedalo, ale ľudia boli týmto smerom huckaní.
 
Po ňom vystúpila z divadla v B.B. pani Lukáčová. Plietla o tom istom, len inými slovami. Mňa však najviac zaujalo jej privítanie. Privítala ľudí – okrem z B.B. aj z Brezna, Zvolena a Banskej Štiavnice. Čo ich nazvážali autobusmi? Vyzerá to tak. Ako mohla vedieť odkiaľ tí ľudia prišli? Celková účasť bola dosť biedna, keď sa protestov zúčastnilo spolu vyššie spomenutých len cca 800 ľudí zo spomenutých miest.
 
Potom vystúpil Maroš Krajčovič. Celkom ma to prekvapilo. Dotyčného poznám ešte z konca 80-tych rokov, keď sme spolu robili v Dome kultúry v B.B. Pracoval som na pozícii zástupca riaditeľa a on bol dramaturg. Ako dramaturg bol dobrý. Len sme ho neraz na vedení riešili pre alkohol. Zašlo to až tak  ďaleko, že sme museli požiadať aj odbory, aby mu dohovorili. Vyhodiť sme ho nechceli. Potom sme boli na výbere kultúrnych programov v Prahe, zhodou okolností v čase, keď sa v roku 1989 diali dobre známe udalosti. Tam sa rozhodol, že chytí „nové vetry za pačesy“ a začal sa angažovať vo VPN. Tá ho vyniesla do „politických výšin“ až sa stal poslancom slovenského parlamentu. Nebudem sa na tomto mieste zaoberať jeho mnohými zmätočnými  vystúpeniami. Dodnes nepochopil čo sa v štáte stalo a kto za tým stál. Jednoducho sa zviezol na vlne novej moci. A nepochopil ani to, čo sa deje dnes. Alebo pochopil a povedal si, že ešte mu z toho niečo môže kvapnúť. Vlastenec to však nie je. Mám v živej pamäti, keď navrhoval likvidáciu štvorprúdového nadjazdu cez Hušták (vedľa nákupného centra Európa v B.B.) Dôvodom bolo, že však ho postavili komunisti. Ozaj pádny dôvod. Ešte, že sa našli triezve hlavy, ktoré toto bláznovstvo zavrhli. Jeho príspevok na námestí bol pre mňa výstižný, pretože  bez znalosti veci prirovnával súčasné protesty protestom z roku 1989. Treba jasnejší dôkaz, že ide o pokus uskutočniť prevrat?
 
Dnes sme v situácii, keď domáci lokaji Západu chcú likvidovať právny štát, zvrhnúť legálnu moc v štáte a chcú vrhnúť našu krajinu do otroctva a ozajstnej americkej totality. Tí čo tvrdia, že za socíku bola u nás totalita klamú. Nebola politická pluralita. To je všetko. V roku 1989 sme prijali politickú pluralitu v nádeji, že opravíme „spoločný dom“ a vybudujeme z malého Slovenska ozaj domov, v ktorom bude každý spokojne žiť. Zaviedli sme politickú pluralitu a ekonomickú totalitu. Začalo sa novou mocou legalizované rozkrádanie Slovenska. A to je ďaleko horšie. Okrem vlády Dzurindistanu nás na pokraj priepasti postavili Matovič a Heger. Dnes v ich šľapajach s cieľom likvidácie našej suverenity a štátnosti pokračujú hlavne klan Šimečkovcov dotovaný Sorosom, nesvojprávny Sulík zo svojou chaotickou stranou a aj Katolícke demagogické hnutie. (KDH). Sekunduje im liberálna kaviareň a na Sorosa napojené mimovládky a médiá so SME, DenníkomN a Aktualitami na čele.
 
Hovorí sa, že kto do teba kameňom, ty do neho chlebom. Slováci si to už dovoliť nemôžu, a preto hovorím. Kto do teba kameňom, ty do neho dvomi. Na mítingu som „objavil“ aj amerického pozorovateľa Juraja Krúpu. Ide o podržtašku Jaroslava Naďa, ďalšieho slovenského zapredanca. Zboku sledoval vývoj udalostí, v krúžku svojich verných. Neďaleko som videl aj zapredanca Ivana Korčoka. Megapodržtašku každého, kto mu umožní vysokú politickú kariéru. On jednoducho podrží každému. Kým Krúpa monitoroval dianie pre americkú ambasádu, Korčok si naháňal hlasy ako prezidentský kandidát. Myslí si, že ho ľudia budú voliť za jeho nadprácu pri organizácii prijatia vlastizradnej obrannej dohody tzv. DCA s USA.
 
Kompetentné orgány by sa mali pozrieť aj na organizátorov týchto sabatov, na ich náklady, výdaje, daňové odvody  pod. Predpokladám, že mnoho výdajov nie je účtovaných podľa zákona.
 
Na záver upozorňujem OČTK, že je rozdiel medzi protestami, kedy občania protestujú proti niečomu, čo nie v slovenskom záujme. Napr. občianske slobody, zvyšovanie daní, zvyšovanie cien, nerovnoprávnosť v zamestnaní a pod.  To sú všetko legálne protesty s cieľom dosiahnutia vyššej kvality života. Za nelegálne protesty považujem tie, ktoré organizujú štátny prevrat násilným spôsobom s cieľom destabilizácie štátu, odstránenia suverenity Slovenska a pod. Súčasné protesty progresívneho klanu tieto znaky majú. Dokonca porušujú Ústavu SR.  Žiadam preto, aby sa OČTK začala týmito vecami zaoberať.
 
Paragraf 312 Trestného zákona hovorí:
Úklady proti Slovenskej republike
Kto sa násilím alebo hrozbou násilia pokúsi
a) zmeniť ústavné zriadenie, porušiť samostatnosť alebo zvrchovanosť Slovenskej republiky, alebo
b) porušiť územnú celistvosť Slovenskej republiky,
potrestá sa odňatím slobody na desať rokov až dvanásť rokov.

Viac na:
https://zemavek.sk/vyzera-to-tak-ze-ps-a-simecka-organizuje-na-slovensku-statny-prevrat/
https://zemavek.sk/tragedia-slovenska-vlada-progresivneho-slovenska/
https://blog.hlavnespravy.sk/33651/normalni-ludia-sa-na-stvrtkovych-sabatoch-progresivnej-luzy-nezucastnuju-pretoze-nechcu-vojnu/
https://blog.hlavnespravy.sk/33553/nadacia-milana-simecku-dalsi-neziaduci-mimovladny-element-na-slovensku/
 
Z mesta SNP Ivan Štubňa

Dodatok Mariána Moravčíka:

Na okraj upozorním na niekoľko logických protirečení.
Akú úroveň sebareflexie a sebaúcty musí mať účastník demonštrácie, ktorý zároveň a jedným dychom podporuje požiadavky „právny štát“ aj „Fico (a jeho kamaráti) do basy“?
Viem si predstaviť, že prostriedky na organizáciu takýchto protestov venuje „legálne“ politická strana zo svojho rozpočtu. Ten, mimochodom, z nemalej časti tvorí príspevok štátu na činnosť. No štát, to nie je abstraktná inštitúcia, to sme my všetci. Naozaj považujeme za správne, aby štát takto financoval hnutia, ktoré pracujú na jeho rozvrate?

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Niektoré funkcie môžu používať súbory cookie na prispôsobenie obsahu, na vykonávanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Niektoré informácie o tom, ako používate našu stránku, môžu používať aj tretie strany, ktorých softvérové doplnky používame. • We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic.  We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
Cookies settings
Súhlasím / Accept
Nesúhlasím / Decline
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Kto sme

Webová adresa našej stránky je: http://www.belobog.sk.

Komentáre

Keď návštevníci stránky napíšu komentár, uchovávame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári s komentárom, spolu s IP adresou návštevníka a reťazcom agenta z prehliadača používateľa, aby sme mohli vylúčiť spam. Službe Gravatar môžeme poskytnúť anonymizovaný reťazec odvodený od vašej e-mailovej adresy (tzv. hash), aby sme mohli zistiť, či túto službu používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete tu: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude spolu s vašim komentárom zverejnený aj váš profilový obrázok.

Médiá

Ak na stránku nahrávate obrázky, nemali by ste spolu s nimi nahrávať aj meta-údaje o polohe (EXIF GPS). Návštevníci stránky si môžu vaše obrázky stiahnuť a dostať sa k údajom o polohe, ktoré sú zapísané v meta-údajoch.

Súbory cookie

Ak na našej stránke napíšete komentár, prehliadač vám môže dať možnosť uložiť do súboru cookie vaše meno, e-mailovú adresu a webovú stránku. Je to kvôli vášmu pohodliu, aby ste tie isté údaje nemuseli vyplňovať znovu pri nasledujúcich komentároch. Životnosť týchto súborov cookie trvá jeden rok. Na našej prihlasovacej stránke môžeme nastaviť jeden dočasný súbor cookie, aby sme vedeli zistiť, či váš prehliadač tieto súbory akceptuje. Tento súbor cookie neobsahuje žiadne osobné údaje a hneď po ukončení prehliadača sa vymaže. Keď sa prihlásite, nastaví sa niekoľko súborov cookie, do ktorých sa uložia vaše prihlasovacie informácie a vaše preferencie zobrazenia. Životnosť prihlasovacích súborov cookie trvá dva dni a súborov s preferenciami jeden rok. Ak si vyberiete možnosť „Zapamätať si ma“ (po anglicky „Remember Me“), prihlasovací súbor vydrží dva týždne. Ak sa odhlásite, prihlasovacie súbory cookie sa odstránia. Ak budete upravovať alebo zverejníte článok, vo vašom prehliadači sa uloží ďalší súbor cookie. V tomto súbore cookie nie sú žiadne osobné údaje a je v ňom len identifikátor článku, ktorý ste práve mali otvorený. Po uplynutí 1 dňa bude neplatný.

Zahrnutý obsah z iných webových stránok

Články na tejto lokalite môžu obsahovať zahrnutý obsah (napr. videá, obrázky, články atď.). Zahrnutý obsah z iných webových stránok sa správa rovnako, ako keby sa návštevník nachádzal na webových lokalitách, z ktorých takýto obsah pochádza. Tieto webové lokality môžu tiež zhromažďovať údaje o vás, používať súbory cookie, zahrnovať nástroje sledovania od tretích strán a monitorovať vaše interakcie s týmto zahrnutým obsahom. Samozrejme sa to týka aj situácie, ak máte na danej lokalite konto a ste prihlásení, vtedy tiež môžu sledovať vaše interakcie so zahrnutým obsahom.

S kým zdieľame vaše údaje

V prípade, že požiadate o resetovanie hesla, do príslušného e-mailu bude zahrnutá vaša IP adresa.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Ak na stránke napíšete komentár, tento komentár a s ním súvisiace meta-údaje sa uchovávajú na neurčito. Dôvodom je, aby sme mohli rozoznať následné súvisiace komentáre a aby sme ich mohli potvrdzovať automaticky a nenechali čakať na manuálne potvrdenie. Užívateľom, ktorí si na našich stránkach vytvoria konto (ak bude taká možnosť), tiež uchovávame osobné informácie, ktoré oni zadajú vo svojom používateľskom profile. Všetci používatelia môžu svoje osobné informácie kedykoľvek vidieť, upraviť aj odstrániť (s výnimkou používateľského mena, ktoré sa nedá zmeniť). Tieto informácie sú tiež viditeľné pre administrátorov stránok, ktorí ich tiež môžu meniť.

Aké práva môžete uplatňovať na svoje údaje

Ak máte ne tejto stránke konto alebo ak ste napísali komentáre, môžete požiadať o exportovanie osobných údajov, ktoré o vás uchovávame vrátane údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tiež požiadať, aby sme všetky takéto informácie o vás  odstránili. Toto sa však netýka informácií, ktoré sme povinní uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam odosielame vaše údaje

Komentáre návštevníkov môže kontrolovať automatická antispamová služba tretej strany.

Who we are

Our website address is: http://www.belobog.sk.

Comments

When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor’s IP address and browser user agent string to help spam detection. An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.

Media

If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.

Cookies

If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year. If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser. When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select "Remember Me", your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed. If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.

Embedded content from other websites

Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website. These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.

Who we share your data with

If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.

How long we retain your data

If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue. For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.

What rights you have over your data

If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.

Where we send your data

Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
Save settings
Cookies settings
Návrat hore