Mark Rutte skúša suverenitu Slovenska

Teflónový generálny tajomník NATO je iba obyčajný lobista v prospech USA

Obrázok je len ilustračný alebo len ako dekorácia.
United States Secretary of Defense Lloyd J. Austin III and Secretary-General of NATO, Mark Rutte share warm words at NATO Headquarters in Brussels, Belgium, October 17, 2024“ by U.S. Secretary of Defense is licensed under CC BY 2.0

Prezývku teflónový politik si vyslúžil v Holandsku za svoju odolnosť voči prieserom a škandálom jeho politiky v čase jeho niekoľkonásobného premiérovania. Táto teflónová odolnosť bola s vysokou pravdepodobnosťou tým faktorom, ktorá ho „vykopla“ do kresla  generálneho tajomníka NATO. Venoval som článok jeho osobe tu: https://zemavek.sk/vymena-sefov-nato-alebo-z-dazda-pod-odkvap/

Po návšteve Slovenska sa tento americký lobista snažil zmanipulovať vedúcich politikov Slovenska tak, ako som to predpovedal v uvedenom článku v týchto bodoch:

  1. Vnútiť vláde SR, aby podporovala militarizáciu nakupovaním predovšetkým amerických zbraní vo výške cca 3-5% z rozpočtu;
  2. vnútiť vláde SR angažovanie sa slovenských vojakov v prípadnom vojenskom konflikte proti Rusku;
  3. predloží slovenskej vláde návrh na založenie vojenskej základne NATO na východnom Slovensku vrátane zvýšenej prítomnosti NATO okupantov.

Následok bude, že Rutte svojimi návrhmi urobí zo Slovenska nárazníkovú vojnovú zónu a z našich občanov potenciálne obete možnej vojny s Ruskom naplánovanej v Pentagone. Pravda médiá Vám nepovedia to, o čom boli dôverné rozhovory medzi Ruttem a predstaviteľmi Slovenska. Ak sa však pozrieme na politické dianie vo svete musíme prísť k potvrdeniu podozrenia, že je to tak, ako som uviedol hore. Stačí keď sa pozrieme na aktivity a výsledky rokovaní Macrona v Paríži s pozvanými krajinami. Macron odkojený bankovým sektorom v USA, ktorý vlastnia Rockeffelerovci je toho dôkazom.

Zaujímavý článok priniesol k tejto problematike americký vládny think-tank Rand Corporation, ktorý vypracováva analýzy pre americkú vládu. Viackrát mám overené po dôslednom sledovaní informačných výstupov tohto think-tanku, že americká vláda sa správa podľa nich. Pozrime sa teda o čom píšu:

https://www.rand.org/pubs/commentary/2025/02/time-to-reassess-the-costs-of-euro-atlantic-security.htm

Rand nestráca čas a hneď na úvod píše, že prichádza čas na prehodnotenie nákladov na euroatlantickú bezpečnosť a všíma si, že „Rutte vo svojom inauguračnom prejave zopakoval tento názor a zdôraznil, že na zabránenie vojne musí NATO míňať viac. To, čo sa deje na Ukrajine, je dôsledok politiky USA a tzv. kolektívneho Západu. Nikto na Západe sa dnes nevenuje príčinám vojny. Podmienky pre vznik vojny nevznikli v roku 2022, ale dávno predtým. USA a iní vojenskí poradcovia Západu už najmenej od roku 2008 pripravovali Ukrajinu na vojnu s Ruskom. Spomeniem len niektoré fázy. Rok 2014 – organizácia a uskutočnenie krvavého prevratu tzv. Majdanu. Vojsko Ukrajiny pozabíjalo vo východných častiach Ukrajiny cca 15 000 rusky hovoriaceho obyvateľstva. Ignorácia a sabotovanie Minských dohôd I. a II. v rokoch 2014 a 2015, ktorých garantom bolo aj OSN, Francúzsko a Nemecko. Po zlyhaní minských dohôd pokračoval proti obyvateľstvu teror vojenských jednotiek Ukrajiny a neonacistických ozbrojených zoskupení až kým v roku 2022 nezasiahlo Rusko. USA začali spolu s inými západnými štátmi eskalovať vojnu dodávkami zbraní, munície, prítomnosťou žoldnierov, nelegálnych vojakov NATO a naliatím stoviek miliárd USD na boj proti Rusku. Vznikla tzv. proxy vojna – zástupná vojna USA proti Rusku s využitím ukrajinskej armády na území Ukrajiny. Taká je smutná realita.

Tlak Rutteho nie je o ničom inom, len o manipulácii štátov NATO, zvlášť východných na ďalšie obrovské výdavky na tzv. obranu. V skutočnosti ide o peniaze na podporu zbrojného priemyslu USA. Treba si uvedomiť, že NATO nie je žiadna obranná aliancia, ale agresívne vojenské zoskupenie, ktoré riadia USA. Najvypuklejším a zatiaľ žiaľ neodsúdeným zločinom NATO bolo bombardovanie Juhoslávie v roku 1999. Slovensko nie je nikým ohrozované, a preto nemusí dávať na obranu viac peňazí ako dáva. Kvôli americkým militantom sa občania na zbrane skladať nemusia. A už vôbec nie, ak musíme riešiť po Matovičovi a Hegerovi neskutočný bordel. Nedostatok peňazí je v celom národnom hospodárstve. Preto nie Trumpovo heslo America first, ale Slovakia first. Trumpova politika v oblasti navyšovania výdavkov NATO nesie známky vydierania a výpalníctva. Takéto navyšovanie povedie len k ďalšiemu ohrozeniu svetového mieru.

Rand (R) blúzni ďalej: „Ak sa teraz Európanom nepodarí viac investovať, aby odradili Rusko a Čínu, aliancia bude čeliť oveľa väčším výdavkom a rizikám. Ruské víťazstvo, ktoré by viedlo k tomu, že Ukrajina zostala v jej sfére vplyvu, spolu s posilnenými väzbami na Čínu a iných protivníkov by vytvorilo pretrvávajúcu neistotu v euroatlantickom regióne a uvalilo by na Spojené štáty a ich spojencov obrovské náklady“.

R klame o hrozbe Ruska alebo Číny. Tieto krajiny sa nesprávajú tak ako USA. Nemajú záujem kolonizovať a ovládať celý svet ako USA. Pravdou je, že sú to USA, ktoré sa snažia ovládnuť celý svet a stať sa svetovým diktátorom. Posledným dôkazom sú snahy Trumpa o ovládnutie nerastného bohatstva Ukrajiny, rozšírenie NATO na hranice s Ruskom, hroziaca anexia Grónska, ovládnutie Kanady a Panamského prieplavu a ohrozenie Mexika.

Rand klame o tom, že Rusko alebo Čína je nepriateľom tzv. kolektívneho Západu. Západ vyhlasuje za nepriateľa každý štát, ktorý sa im nechce podriadiť a slúžiť im. Skutočný nepriateľ sveta a západnej chobotnice sú USA. Ich tzv. demokracia nechce  mier, ale ovládnuť svet. A to hocijakým spôsobom. Aj organizovaním prevratov a vyvolávaním vojen. Svet bude touto politikou trpieť dovtedy, kým nedonúti USA vzdať sa týchto globalistických cieľov.

R „perlí“ ďalej: „Ak by sa Ukrajina dostala na obežnú dráhu Ruska, viedlo by to k značnej nestabilite v Európe, zmenila by sa regionálna rovnováha síl a zvýšilo by sa napätie na celom kontinente. Takýto posun by mohol povzbudiť Rusko, aby ďalej presadzovalo svoj vplyv na susedné krajiny a destabilizovalo širšiu geopolitickú krajinu. Okrem toho by to mohlo posilniť os prevratov, čo by malo za následok ďalekosiahle dôsledky, ktoré by mohli ovplyvniť Blízky východ a Indo-Pacifik“.

Ide o opätovné strašenie  a lži tzv. analytikov Randu. Rusko sa cíti agresivitou Západu ohrozené. Ak má byť na zemeguli pokoj, Západ musí garantovať Rusku širokú bezpečnosť. USA ovláda celú západnú pologuľu. Akým právom? Akým právom chcú rozbiť Rusko a zmocniť sa jeho nerastného bohatstva? Čo by USA robili, keby sa Rusko správalo podobne ako USA a zriadilo svoje základne napr. vo Venezuele alebo na Kube tvrdiac, že je to v ich bezpečnostnom záujme? Stačí keď sa pozrieme na svetovú mapu vojenských základní a hneď zistíme kto sa bráni a kto je agresor. Americký rozpočet Pentagonu je cca 870 mld. USD. Majú viac ako 900 vojenských základní po celom svete vo viac ako 90 krajinách sveta. O čom to svedčí? Cieľ je jasný. Ovládať a riadiť svet.

R ďalej tvrdí: „Správa amerického Kongresu o rozšírení NATO z roku 1997 zdôraznila, že nerozšírenie NATO by znamenalo väčšie náklady a riziká pre európsku stabilitu. R podčiarkuje, že nestabilita kdekoľvek môže spôsobiť Spojeným štátom značné náklady vrátane narušenia ekonomiky, migrácie, terorizmu a eskalujúcich kríz vyžadujúcich si zásah USA. V januári 2025 bola vydaná správa American Enterprise Institute, ktorá donaha odhalila skutočné záujmy USA.

https://www.aei.org/wp-content/uploads/2025/01/Dollars-and-Sense-Americas-Interest-in-a-Ukrainian-Victory.pdf?x85095

Autori správy drzo klamú verejnosť napríklad týmto vyhlásením:

„…mali by sme sa obávať toho, čo by nás stálo nepomôcť Ukrajine. Práve teraz, poskytnutím pomoci Kyjevu, Spojené štáty bránia Rusku priamo ohrozovať východnú a strednú Európu – niečo, čo by nepochybne spotrebovalo viac amerických zdrojov.  Dospeli sme k záveru, že zachovanie bezpečnosti v strategickom prostredí, v ktorom Rusko zvíťazí nad Ukrajinou, by mohlo stáť Spojené štáty dodatočných 808 miliárd dolárov na obranu počas piatich rokov. Tieto zdroje by sa vyžadovali nad rámec aktuálne plánovaného obranného rozpočtu na to isté obdobie a použili by sa na vybudovanie obrannej kapacity, spôsobilosti a pozície na zabezpečenie americkej bezpečnosti a splnenie súčasných záväzkov voči NATO v novom, nebezpečnejšom strategickom prostredí“.

Čo teda chceli autori správy  v skutočnosti týmto povedať? Jednoducho nasledovné: USA sa nechcú vzdať svojej sféry vplyvu na Ukrajine a jej nerastných zdrojov. USA by stálo dodatočných 808 miliárd dolárov  na náklady spojené s vybudovaním nových amerických základní v tesnej blízkosti ruských hraníc údajne na zabezpečenie americkej bezpečnosti. USA všetku svoju agresiu v tomto priestore sa snažia skryť deklarovaním, že ide o americké bezpečnostné záujmy. Lož. USA v tomto priestore nemajú žiadne záujmy spojené s bezpečnosťou, iba ich majú spojené s pripravovanou lúpežou bohatstva ukrajinského teritória.

Viac svetla uvidíme, keď si uvedomíme kto sú autori správy: Elaine McCusker, dlhoročná pracovníčka amerického ministerstva obrany a amerických bezpečnostných militaristických organizácií. Frederick W. Kagan vedec, ktorého zameranie je na vojenské otázky a ospravedlňovanie amerických vojen vo svete. Možno ho považovať za „odborníka“ pre Blízky východ, zvlášť pre Irak a Afganistan. Spolu so svojim otcom a bratom boli aktívni v „Project for the New American Century (PNAC – Projekt pre nové americké storočie). Cieľom tohto think-tanku bolo podporovať americké globálne riadenie sveta s odôvodnením, že americké vedenie je dobré pre Ameriku aj pre svet a to vrátane vojenského riadenia. Projekt nebol samozrejme dlhodobo udražateľný. Zohral svoju úlohu v časoch Bushovej politiky a v Iraku. Následníkom PNAC bol Foreign Policy Institute, v ktorom sa tiež angažovali Kaganovci a jeho činnosť bola podobného zamerania. Tento ultrapravicový think-tank zanikol v roku 2017. Kaganova cesta potom viedla do uvedeného  American Enterprise Institute, ktorý si o sebe napr. píše: „Práca našich vedcov a zamestnancov presadzuje myšlienky zakorenené v našej viere v demokraciu, slobodné podnikanie, americkú silu a globálne vodcovstvo“.

Rand otvorene klame ďalej:

„V prípade ruského víťazstva na Ukrajine by ruské sily s divíziami vo Ľvove a bieloruskom Breste a Grodne účinne obkľúčili Poľsko a Litvu. NATO bude potrebovať 35 až 50 ďalších brigád, aby plne zrealizovalo svoje nové plány na obranu pred potenciálnym ruským útokom. Európa potrebuje Spojené štáty a Spojené štáty potrebujú Európu, aby porazili Rusko a Čínu. Táto vzájomná závislosť je v ich vlastnom záujme.“ To, čo je najviac z pohľadu udžania mieru znepokojivé je to, že USA vnímajú Rusko a Čínu ako hrozbu pre udržanie mieru. To je kolosálna lož, ktorá má zakryť expanziu USA na ich ceste ovládnutia sveta. Svet musí zabrániť USA, aby sa stali svetovým diktátorom a aby riadili svet so svojimi lokajmi. 

Á propos. Teflón bol odolný materiál a moderný svojho času. Vývoj však ide ďalej a teflón sa už nahradzuje modernejšími odolnejšími materiálmi. Teflón má tú nevýhodu, že keď sa poškriabe táto vrstva na predmete, stráca tento predmet kvalitu a použitý materiál, napríklad hliník, môže byť do istej miery pre spotrebiteľa škodlivý. Nič netrvá naveky. Rutte vo svojej novej funkcii istú dobu vydrží byť chránený v teflónovom obale. Uvidíme však dokedy to tento americký lobista vydrží. Pretože kto už raz plodí priesery v politike ako Rutte, tak sa im určite nevyhne ani vo funkcii generálneho tajomníka NATO. A potom mu nepomôže už ani teflónový obal.

https://www.nato.int/cps/en/natohq/opinions_231348.htm

https://1997-2001.state.gov/regions/eur/9702nato_report.html

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Niektoré funkcie môžu používať súbory cookie na prispôsobenie obsahu, na vykonávanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Niektoré informácie o tom, ako používate našu stránku, môžu používať aj tretie strany, ktorých softvérové doplnky používame. •We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic.  We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
Cookies settings
Súhlasím / Accept
Nesúhlasím / Decline
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Kto sme

Webová adresa našej stránky je: https://www.belobog.sk.

Komentáre

Keď návštevníci stránky napíšu komentár, uchovávame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári s komentárom, spolu s IP adresou návštevníka a reťazcom agenta z prehliadača používateľa, aby sme mohli vylúčiť spam.Službe Gravatar môžeme poskytnúť anonymizovaný reťazec odvodený od vašej e-mailovej adresy (tzv. hash), aby sme mohli zistiť, či túto službu používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete tu: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude spolu s vašim komentárom zverejnený aj váš profilový obrázok.

Médiá

Ak na stránku nahrávate obrázky, nemali by ste spolu s nimi nahrávať aj meta-údaje o polohe (EXIF GPS). Návštevníci stránky si môžu vaše obrázky stiahnuť a dostať sa k údajom o polohe, ktoré sú zapísané v meta-údajoch.

Súbory cookie

Ak na našej stránke napíšete komentár, prehliadač vám môže dať možnosť uložiť do súboru cookie vaše meno, e-mailovú adresu a webovú stránku. Je to kvôli vášmu pohodliu, aby ste tie isté údaje nemuseli vyplňovať znovu pri nasledujúcich komentároch. Životnosť týchto súborov cookie trvá jeden rok.Na našej prihlasovacej stránke môžeme nastaviť jeden dočasný súbor cookie, aby sme vedeli zistiť, či váš prehliadač tieto súbory akceptuje. Tento súbor cookie neobsahuje žiadne osobné údaje a hneď po ukončení prehliadača sa vymaže.Keď sa prihlásite, nastaví sa niekoľko súborov cookie, do ktorých sa uložia vaše prihlasovacie informácie a vaše preferencie zobrazenia. Životnosť prihlasovacích súborov cookie trvá dva dni a súborov s preferenciami jeden rok. Ak si vyberiete možnosť „Zapamätať si ma“ (po anglicky „Remember Me“), prihlasovací súbor vydrží dva týždne. Ak sa odhlásite, prihlasovacie súbory cookie sa odstránia.Ak budete upravovať alebo zverejníte článok, vo vašom prehliadači sa uloží ďalší súbor cookie. V tomto súbore cookie nie sú žiadne osobné údaje a je v ňom len identifikátor článku, ktorý ste práve mali otvorený. Po uplynutí 1 dňa bude neplatný.

Zahrnutý obsah z iných webových stránok

Články na tejto lokalite môžu obsahovať zahrnutý obsah (napr. videá, obrázky, články atď.). Zahrnutý obsah z iných webových stránok sa správa rovnako, ako keby sa návštevník nachádzal na webových lokalitách, z ktorých takýto obsah pochádza.Tieto webové lokality môžu tiež zhromažďovať údaje o vás, používať súbory cookie, zahrnovať nástroje sledovania od tretích strán a monitorovať vaše interakcie s týmto zahrnutým obsahom. Samozrejme sa to týka aj situácie, ak máte na danej lokalite konto a ste prihlásení, vtedy tiež môžu sledovať vaše interakcie so zahrnutým obsahom.

S kým zdieľame vaše údaje

V prípade, že požiadate o resetovanie hesla, do príslušného e-mailu bude zahrnutá vaša IP adresa.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Ak na stránke napíšete komentár, tento komentár a s ním súvisiace meta-údaje sa uchovávajú na neurčito. Dôvodom je, aby sme mohli rozoznať následné súvisiace komentáre a aby sme ich mohli potvrdzovať automaticky a nenechali čakať na manuálne potvrdenie.Užívateľom, ktorí si na našich stránkach vytvoria konto (ak bude taká možnosť), tiež uchovávame osobné informácie, ktoré oni zadajú vo svojom používateľskom profile. Všetci používatelia môžu svoje osobné informácie kedykoľvek vidieť, upraviť aj odstrániť (s výnimkou používateľského mena, ktoré sa nedá zmeniť). Tieto informácie sú tiež viditeľné pre administrátorov stránok, ktorí ich tiež môžu meniť.

Aké práva môžete uplatňovať na svoje údaje

Ak máte ne tejto stránke konto alebo ak ste napísali komentáre, môžete požiadať o exportovanie osobných údajov, ktoré o vás uchovávame vrátane údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tiež požiadať, aby sme všetky takéto informácie o vás  odstránili. Toto sa však netýka informácií, ktoré sme povinní uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam odosielame vaše údaje

Komentáre návštevníkov môže kontrolovať automatická antispamová služba tretej strany.

Who we are

Our website address is: https://www.belobog.sk.

Comments

When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor’s IP address and browser user agent string to help spam detection.An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.

Media

If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.

Cookies

If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select "Remember Me", your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.

Embedded content from other websites

Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.

Who we share your data with

If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.

How long we retain your data

If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.

What rights you have over your data

If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.

Where we send your data

Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
Save settings
Cookies settings
Návrat hore