Jadrová vojna klope na dvere – vstupujeme do kritickej fázy

Ilustračný obrázok: flickr

Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.

Už viac ako jeden rok upozorňujem vo svojich článkoch na možnosť vtiahnutia Slovenska do vojny s Ruskom. Svoje závery uverejňujem na základe faktov, množstva štúdií zahraničných materiálov vrátane vládnych stránok, dôveryhodných osobných zdrojov a pod. (viď odkazy). Hlavná bezpečnostná hrozba pre Slovensko bola čiastočne odstránená múdrym rozhodnutím voličov a následným zvrhnutím vlád Matoviča a Hegera. Tieto vlády vedome ohrozili bezpečnosť štátu tým, že militantnou politikou podporovali vojnu na Ukrajine a dodávali im zbrane a muníciu. Ďalším hnusným činom uvedených vlád bol podpis zradcovskej tzv. obrannej zmluvy DCA s USA. Slovensko podpisom zmluvy stratilo suverenitu v otázkach obrany Slovenskej republiky a de facto sa vzdalo svojho územia v prospech jeho využívania okupačnými NATO vojskami.
 
Kým pred rokom a pol som mal len podozrenia, že USA, NATO a ich satelity majú za cieľ rozpútať vojnu s Ruskom na územiach štátov tzv. východného krídla NATO – od Baltu až po Turecko vrátane Slovenska, tak dnes mám istotu, že je to tak. Utvrdili ma v tom aj názory iných odborníkov zo zahraničia. Napríklad ruský vojenský expert Andrej Klincevič,vedúci Centra pre štúdium vojenských a politických konfliktov v článku „Vojaci NATO sú už na hraniciach Ukrajiny: s kým sa naši vojaci môžu stretnúť v zóne Severného vojenského okruhu“ uvádza fakty, ktoré logicky na seba nadväzujú a zároveň odhaľujú plány Pentagonu a NATO. Uvádza, že konečné rozhodnutie o pripravovanej vojne medzi Ruskom a NATO bolo naplánované na summite NATO vo Vilniuse v lete 2023. Tam sa za zatvorenými dverami prijalo strategické rozhodnutie a vypracovali sa regionálne plány. Tieto plány sa pravidelne aktualizujú na stretnutiach predstaviteľov Pentagonu a NATO. Jeden z hlavných bodov je príprava a logistika dopravnej infraštruktúry (všetky druhy) pre príchod vojsk NATO na hranice s Ruskom.
 
Tiež padlo rozhodnutie o vytvorení vojenského schengenského priestoru. Ide o nerušený pohyb jednotiek NATO cez územie ktorejkoľvek krajiny NATO bez súhlasu národných štátov. Napríklad urýchlený presun francúzskych alebo nemeckých jednotiek na východ, do Poľska, Slovenska alebo pobaltských štátov. V súčasnosti sa logisticky rieši presun ukrajinskej živej vojenskej sily zo severnej hranice s Ruskom a Bieloruskom do centra bojov a ich nahradenie vojskami NATO, údajne na stráženie vpádu ruských a bieloruských vojsk na Ukrajinu. Na Ukrajinskej strane dramaticky chýbajú vojaci a 100 000 ukrajinských vojakov z pohraničia má byť obetovaných v priamych bojoch. Čo sa týka zloženia vojakov NATO na uvedených hraniciach na začiatok sa počíta s nasadením vojakov z pobaltských štátov a Poliakov. Už v minulosti bol na spoločných vojenských cvičeniach kreovaný Litovsko-poľsko-ukrajinský zbor. Týmto činom sa bude testovať odpoveď Ruska na túto provokáciu NATO.
 
Robert Kennedy Jr. objasňuje, že americkí supi majú záujem zmocniť sa všetkého majetku Ukrajiny. Aj Biden, ktorý má so svojím synom Hunterom na Ukrajine vlastné obchodné záujmy. Robert Kennedy Jr. napísal: „Len málokto chápe, čo vojna na Ukrajine znamená pre veľký biznis… Obrovské poľnohospodárske územia Ukrajiny – jedny z najväčších na svete – sú pripravené na zabavenie a americké spoločnosti ako BlackRock sú v popredí…“
a pokračuje: „Náš vojensko-priemyselný komplex patrí BlackRocku…A aj poľnohospodárska pôda Ukrajiny patrí BlackRocku…
BlackRock je nadnárodná investičná spoločnosť s majetkom podľa jej finančných výkazov za prvý polrok 2023 v celkovej výške 9,425 bilióna USD (to je viac ako HDP Nemecka a Francúzska dohromady). Inými slovami, toto je „spoločný fond“ najbohatších finančných kartelov na planéte, ktorý vlastní nielen ich pozemky a vojensko-priemyselný komplex, ale aj popredné médiá: CBS, NBC, MSNBC, CNBC, CNN. V máji 2023 spoločnosť BlackRock podpísala s ukrajinskou vládou dohodu o vytvorení „Ukrajinského rozvojového fondu“, podľa ktorej všetko, čo tam má hodnotu, by malo byť v rukách spoločnosti od čiernej pôdy po rozvodné siete“.
 
Toto je ďalší vážny dôkaz, že USA bez váhania spustia uvedený formát vojny Rusko verzus východné štáty NATO bez účasti USA, ale za masívnej podpory USA. Východné štáty majú byť vo vojne obetované vrátane možnosti, že sa spustí regionálna jadrová vojna s náložami, ktoré podľa USA „nenarobia veľa škody“. Vražedné myslenie USA  založené na rozvrate Ruska a Európy treba okamžite zastaviť a urobiť opatrenia na elimináciu amerického vojnového ťaženia proti Rusku. Možno sa niekto opýta prečo by to USA robili? Jednoducho preto, lebo oslabenie Ruska, resp. jeho zničenie ako i zničenie Európy otvorí cestu USA k jeho úlohe svetového diktátora.
 
Nemecko a Francúzsko sú vypuklým príkladom páchania zločinov v americkej réžii. Nemecko má okrem iného podpísanú tajnú zmluvu s USA o bezmedznej poslušnosti a podriadenosti USA. Bola podpísaná po skončení druhej svetovej vojny. Nemecko za to získalo miliardy USD na obnovu krajiny, americké technológie a beztrestnosť pre fašistov, ktorí po vojne ušli do USA za ich pomoci. Mnohí nemeckí politici aj dnes vývoj situácie chápu tak, že nemajú ešte s Ruskom „vysporiadané dlhy“. Myslí sa tým porážka fašistického Nemecka. Je to pre Európu veľmi nebezpečné myslenie, ktoré dokazuje, že Nemecko je len pseudodemokraciou, ktorá má dodnes nacistické jadro.
 
Oba štáty uvažujú, že po konečnej porážke Ruska sa im ujde podstatná časť bohatého koláča, ktorý by si chceli podeliť. Francúzi samozrejme besnejú aj preto, že africké štáty ich dnes vyháňajú so svojich území a nadväzujú spoluprácu s Ruskom. Tiež besnejú preto, že len za posledné dva mesiace im Rusi zlikvidovali okolo 200 žoldnierov (mnohí z nich boli francúzski vojaci dočasne prepustení do záloh, aby ich Rusko nemohlo napadnúť, že na Ukrajine používajú vojakov svojej armády).  Takže takéto myslenie a činy treba odsúdiť. Vedie to k tretej svetovej vojne.
 
Slovensko zvlášť by malo robiť masívne opatrenia na záchranu štátu a jeho obyvateľov pred vojnou. Spočívajú hlavne vo vystúpení z NATO podľa článku 13. Zmluvy o NATO a následnom vyhlásení neutrality.
 
Cvičenia „Steadfast Defender“ vo februári až máji t. r.  sa zúčastňuje viac ako 90 000 vojakov. NATO má pripravený plán nasadenia na ruských hraniciach a východnom krídle NATO, ktorý hovorí o nasadení 100 000 vojakov do 10 dní a celkovo 300 000 vojakov rýchlej reakcie a viac ako 500 000 vojakov podľa potreby od 30 do 180 dní.
Besnenie militantného prezidenta v Macronii môže súvisieť s prípravou verejnosti na presun vojakov NATO po ukončení cvičenia priamo na ukrajinský sever.
 
Ďalší dôkaz o pripravovanej vojne prekvapivo ponúklo pred pár dňami ukrajinské médium Defence Express (viď odkaz). Vo svojom článku sa zaoberá  urýchleným povolením americkej vlády pre výrobu a predaj stíhačiek F-35 v rôznych  variantoch. Od augusta 2022 bolo u výrobcu Lockheed Martin  objednaných cca 130 kusov za necelých 8 mld. USD.  Stíhačky majú byť vyrobené do októbra t. r. Všetky majú byť schopné niesť taktickú (nie strategickú) jadrovú výzbroj prispôsobenú podľa sily detonáže. Zásadná otázka znie: Aký plán má Pentagon so stíhačkami  F – 35? Odpoveď ponúka  Global Research. Stíhačky sú vo výzbroji cca polovice členských štátov NATO. Sú schopné niesť jadrové taktické zbrane. Cieľ Pentagonu je, vyzbrojiť tieto stíhačky jadrovými zbraňami a umiestiť ich na amerických základniach alebo základniach NATO pri hraniciach s Ruskom, resp. na základniach, z ktorých je možné ohroziť ruské územia. A pozor. Nie iba západnú časť Ruska, ale celé územie Ruska.

https://www.globalresearch.ca/missiles-near-russia-f-35-thermonuclear-bombs-nato-ready-war/5851908
https://usafacts.org/articles/where-are-us-military-members-stationed-and-why/
 
Je čas priatelia sa zorganizovať a vyraziť do ulíc na mierové pochody. Potrebujeme prebudiť „prispatú“ vládu  k razantným krokom voči hrozbe jadrovej vojny. Vládu vyzývam, aby konala v prospech bezpečnosti občanov SR. Ihneď.
 
Viac na:
 
https://www.kp.ru/daily/27577/4902379/
https://www.counterpunch.org/2024/03/15/the-evil-of-a-permanent-war-economy/
https://www.globalresearch.ca/missiles-near-russia-f-35-thermonuclear-bombs-nato-ready-war/5851908
https://en.defence-ua.com/industries/f_35_has_just_received_permit_for_mass_production_despite_almost_1000_units_already_produced-9825.html
https://blog.hlavnespravy.sk/33401/budu-usa-rokovat-o-skonceni-vojny-na-ukrajine-alebo-rozsiria-vojnu-do-europy/
https://blog.hlavnespravy.sk/32330/pentagon-a-nato-planuju-rozsirenie-vojny-do-europy-a-obetovat-staty-b9/
https://blog.hlavnespravy.sk/31118/vojnu-na-ukrajine-vyprovokovali-usa-ciel-znicit-rusko-ale-i-europu/
https://www.defensedaily.com/lockheed-martin-receives-contract-for-7-6-billion-for-129-f-35s-in-lot-15/air-force/
 
Z mesta SNP Ivan Štubňa

Dodatok Mariána Moravčíka:

Situácia je skutočne veľmi vážna, no akcie proti vojne musíme dobre premyslieť a naplánovať. Živelné vyrazenie do ulíc nič nevyrieši, možno skôr podporí protesty proti Ficovej vláde. Veď korporátne médiá sú schopné aj fotografie radov voličov pred volebnými miestnosťami v Rusku vyhlasovať za protestné sprievody. A opozícii by sa v tejto situácii nič nehodilo viac, ako konfrontácia dvoch protichodných sprievodov s násilím a najlepšie s nejakými obeťami. Sme v situácii, keď sama vláda nepodporuje vojnu a nemali by sme riskovať, že pomôžeme jej odporcom.

Namiesto toho by sme sa mali zamerať na prebudenie ľudí, ktorí sú „opití“ progresívnou propagandou a rusofóbiou.
Treba im jednoznačne a priamo povedať: „NATO chce teba a tvojich synov – obetovať za svoje záujmy!“
Voľ svoje záujmy!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Niektoré funkcie môžu používať súbory cookie na prispôsobenie obsahu, na vykonávanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Niektoré informácie o tom, ako používate našu stránku, môžu používať aj tretie strany, ktorých softvérové doplnky používame. • We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic.  We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
Cookies settings
Súhlasím / Accept
Nesúhlasím / Decline
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Kto sme

Webová adresa našej stránky je: http://www.belobog.sk.

Komentáre

Keď návštevníci stránky napíšu komentár, uchovávame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári s komentárom, spolu s IP adresou návštevníka a reťazcom agenta z prehliadača používateľa, aby sme mohli vylúčiť spam. Službe Gravatar môžeme poskytnúť anonymizovaný reťazec odvodený od vašej e-mailovej adresy (tzv. hash), aby sme mohli zistiť, či túto službu používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete tu: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude spolu s vašim komentárom zverejnený aj váš profilový obrázok.

Médiá

Ak na stránku nahrávate obrázky, nemali by ste spolu s nimi nahrávať aj meta-údaje o polohe (EXIF GPS). Návštevníci stránky si môžu vaše obrázky stiahnuť a dostať sa k údajom o polohe, ktoré sú zapísané v meta-údajoch.

Súbory cookie

Ak na našej stránke napíšete komentár, prehliadač vám môže dať možnosť uložiť do súboru cookie vaše meno, e-mailovú adresu a webovú stránku. Je to kvôli vášmu pohodliu, aby ste tie isté údaje nemuseli vyplňovať znovu pri nasledujúcich komentároch. Životnosť týchto súborov cookie trvá jeden rok. Na našej prihlasovacej stránke môžeme nastaviť jeden dočasný súbor cookie, aby sme vedeli zistiť, či váš prehliadač tieto súbory akceptuje. Tento súbor cookie neobsahuje žiadne osobné údaje a hneď po ukončení prehliadača sa vymaže. Keď sa prihlásite, nastaví sa niekoľko súborov cookie, do ktorých sa uložia vaše prihlasovacie informácie a vaše preferencie zobrazenia. Životnosť prihlasovacích súborov cookie trvá dva dni a súborov s preferenciami jeden rok. Ak si vyberiete možnosť „Zapamätať si ma“ (po anglicky „Remember Me“), prihlasovací súbor vydrží dva týždne. Ak sa odhlásite, prihlasovacie súbory cookie sa odstránia. Ak budete upravovať alebo zverejníte článok, vo vašom prehliadači sa uloží ďalší súbor cookie. V tomto súbore cookie nie sú žiadne osobné údaje a je v ňom len identifikátor článku, ktorý ste práve mali otvorený. Po uplynutí 1 dňa bude neplatný.

Zahrnutý obsah z iných webových stránok

Články na tejto lokalite môžu obsahovať zahrnutý obsah (napr. videá, obrázky, články atď.). Zahrnutý obsah z iných webových stránok sa správa rovnako, ako keby sa návštevník nachádzal na webových lokalitách, z ktorých takýto obsah pochádza. Tieto webové lokality môžu tiež zhromažďovať údaje o vás, používať súbory cookie, zahrnovať nástroje sledovania od tretích strán a monitorovať vaše interakcie s týmto zahrnutým obsahom. Samozrejme sa to týka aj situácie, ak máte na danej lokalite konto a ste prihlásení, vtedy tiež môžu sledovať vaše interakcie so zahrnutým obsahom.

S kým zdieľame vaše údaje

V prípade, že požiadate o resetovanie hesla, do príslušného e-mailu bude zahrnutá vaša IP adresa.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Ak na stránke napíšete komentár, tento komentár a s ním súvisiace meta-údaje sa uchovávajú na neurčito. Dôvodom je, aby sme mohli rozoznať následné súvisiace komentáre a aby sme ich mohli potvrdzovať automaticky a nenechali čakať na manuálne potvrdenie. Užívateľom, ktorí si na našich stránkach vytvoria konto (ak bude taká možnosť), tiež uchovávame osobné informácie, ktoré oni zadajú vo svojom používateľskom profile. Všetci používatelia môžu svoje osobné informácie kedykoľvek vidieť, upraviť aj odstrániť (s výnimkou používateľského mena, ktoré sa nedá zmeniť). Tieto informácie sú tiež viditeľné pre administrátorov stránok, ktorí ich tiež môžu meniť.

Aké práva môžete uplatňovať na svoje údaje

Ak máte ne tejto stránke konto alebo ak ste napísali komentáre, môžete požiadať o exportovanie osobných údajov, ktoré o vás uchovávame vrátane údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tiež požiadať, aby sme všetky takéto informácie o vás  odstránili. Toto sa však netýka informácií, ktoré sme povinní uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam odosielame vaše údaje

Komentáre návštevníkov môže kontrolovať automatická antispamová služba tretej strany.

Who we are

Our website address is: http://www.belobog.sk.

Comments

When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor’s IP address and browser user agent string to help spam detection. An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.

Media

If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.

Cookies

If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year. If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser. When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select "Remember Me", your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed. If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.

Embedded content from other websites

Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website. These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.

Who we share your data with

If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.

How long we retain your data

If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue. For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.

What rights you have over your data

If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.

Where we send your data

Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
Save settings
Cookies settings
Návrat hore