Novodobý führer Merz je hrozbou pre celú Európu

Obrázok je len ilustračný alebo len ako dekorácia
Prime Minister Keir Starmer visits Ukraine (54508465002)“ by Number 10 is licensed under CC BY 2.0

Führer a Reichskanzler (vodca a ríšsky kancelár), Štvrtej ríše Friedrich Merz sa demaskoval ako nepriateľ a hrozba aj pre Slovensko. Kto je Friedrich Merz?
Jeho matka pochádzala z miestnej šľachtickej rodiny Sauvignyovcov francúzskeho pôvodu. Jeho otec Joachim Merz počas druhej svetovej vojny bojoval vo Wehrmachte na východnom fronte a dedo z matkinej strany, Josef Paul Sauvigny, bol od roku 1938 členom NSDAP  a členom oddielu SA (Sturmabteilung), čo boli útočné násilnícke polovojenské jednotky.  Joachim Merz bol po vojne sudca a člen CDU.

Merz sa v politike etabloval ako kresťanský demokrat a liberál v strane CDU. Vyštudoval právo a napísal knihu „Mehr Kapitalismus wegen“, v ktorej obhajuje ekonomiku liberalizmu. Táto jeho kniha je tvrdou obhajobou zanikajúceho  pôvodného kapitalizmu a hľadania východiska v liberalizme, ktorý ako ekonomický formát sveta už zlyhal. Stačí keď si povieme zopár jeho výrokov:

„Kapitalizmus nie je problém, ale riešenie! Dokonca aj tie najlepšie mienené sociálne nariadenia, ako sú minimálne mzdy alebo predĺžené dávky v nezamestnanosti pre starších ľudí, obmedzujú trh. A zároveň obmedzujú ľudí a ich právo na slobodu“. Týmito výrokmi sa Merz deklasoval. Kladie dôraz na zisk a jeho totalitnú úlohu v spoločnosti bez ohľadu na potreby a dôstojný život ľudí. Tvorba zisku hocijakým spôsobom je pre neho „božstvo.“

https://www.perlentaucher.de/buch/friedrich-merz/mehr-kapitalismus-wagen.html

Recenzent Hermann Theissen považuje túto knihu za dosť tragikomickú. Podľa neho autor  vyvoláva dojem, že je jediný, kto si ešte nevšimol, že jeho posolstvo o nadradenosti nespútaného kapitalizmu“ už dávno vyvrátila realita. V čase písania knihy jej obsah bol zameraný proti konkurenčnej Sociálnodemokratickej strane SPD. Merzova kniha nemá žiadnu hodnotu. Je ozaj komické ako moc dokázala znetvoriť idey Merza, keďže po voľbách 2025 bol z titulu zabezpečenia moci nútený vytvoriť koalíciu práve s SPD. Merz sa však v politike aj v reálnom živote vždy pohyboval na vlne kde boli prítomné peniaze, moc, vplyv a známosti, ktoré ho nakoniec vyniesli do čela nemeckej politiky.

Merz vďačí za svoj politický nástup v nemalej miere nelegálnemu tajnému Andskému paktu, čo pôvodne bola sieť mladých politikov CDU vytvorená ešte v roku 1979. Andský pakt sa vyprofiloval do tvrdej opozície voči Merkelovej, tiež príslušníčke CDU, ktorá začala svoju „hviezdnu“ kariéru v roku 2005. Merkelová mala Merza dokonale „prečítaného“ lebo až do poslednej chvíle vystupovala proti zvoleniu Merza za nového nemeckého kancelára v roku 2025. Andský pakt zasahoval a zasahuje z pozadia do personálnej politiky Nemecka, zvlášť CDU. Jeho členovia sú vysokí predstavitelia spolkových krajín, majú dosah do médií a sú vplyvné osoby v medzinárodnej politike všade tam, kde sú prítomné peniaze napr. EÚ, Atlantická rada, NATO a pod. Andský pakt je hrozbou pre uplatňovanie demokracie v Nemecku. Je zákerný lebo umožňuje zasahovať do politiky nelegálnymi spôsobmi a prostriedkami.

Merz sa ako právnik motal vždy okolo významných nemeckých i medzinárodných firiem. Sedel v dozorných radách alebo bol dokonca ich predsedom. Napr. nemecká pobočka americkej investičnej firmy BlackRock, ktorá patrí medzi najväčšie na svete. Merz sa stal milionárom a dostal sa do hľadáčika amerických tajných služieb a americkej Deep State podobne ako Macron. Zastupoval mnoho korporácií, ktoré ho platili nielen za prácu právnika, ale aj za prácu politického lobbistu. Dobrá otázka je, koho záujmy bude Merz zastupovať na poste spolkového kancelára? Obyčajných ľudí? Skutočné záujmy štátu? Bude bojovať za čistotu životného prostredia a bude riešiť sociálne problémy spoločnosti? Nie. Merz bude v prvom rade zastupovať a lobovať teraz s oveľa väčšou silou za korporátne firmy a zoskupenia, ktoré ho predtým platili. A že ho platiť budú aj naďalej je jasné. Akurát použijú oveľa sofistikovanejšie spôsoby, aby utajili „výplatné pásky“ Merza. Korporátny právnik a lobista Merz je chytený v pavučinovej sieti  think-tankov, PR stratégov a trhovo-liberálnych aktérov, ktorí už ovplyvnili program CDU a mohli by mať prospech z kancelára Friedricha Merza.

https://correctiv.org/aktuelles/wirtschaft/2025/01/28/bester-mann-der-grosskonzerne-das-lobby-netzwerk-von-friedrich-merz

Niet pochýb o tom, že Merz sa nachádza hlboko v konflikte záujmov.  Konflikt záujmov je rozpor medzi oficiálnymi záujmami a súkromnými záujmami. Merz bude vplývať na schvaľovanie zákonov nie v záujme ľudu, ale v záujme svojich početných bývalých zamestnávateľov, pomocou ktorých sa dostal k moci. Toto sa netýka len finančných záujmov. Konflikt záujmov môže vzniknúť aj v dôsledku osobných vzťahov a konexií, ktoré by mohli „neprimerane ovplyvniť“ rozhodnutia verejného činiteľa. Niet pochýb o tom, že Merz bude tvrdo presadzovať záujmy zbrojárskych firiem a vojnu na Ukrajine. Hlavní vinníci ohrozenia svetového mieru USA, Nemecko, Francúzsko a Veľká Británia vnucujú svetu myšlienku, že Rusko a Čína sú nepriatelia a treba ich zničiť. Robia to hlavne preto, aby ospravedlnili záujmy a zisky zbrojárskych koncernov, ich výrobu smrti s cieľom zničiť Rusko a Čínu. Ide o obludný a otvorený neonacistický plán, ktorý ohrozuje celý svet jadrovou vojnou.

Bývalý kancelár Scholz sa topí v megaškandále Cum-ex. Nemecké a svetové banky a desiatky ďalších finančných inštitúcií sa v rokoch 2002 až 2012 zapojili do rozsiahleho podvodu s obchodovaním s akciami, v rámci ktorého pomohli svojim klientom oklamať vlády a požiadať o vrátenie dane, ktorú nikdy nezaplatili. Odhaduje sa, že škandál „cum-ex“ stál len nemeckých daňových poplatníkov miliardy eur. Merzova úloha v tomto škandále je doteraz utajovaná. Predpokladá sa, že jeho úlohou bolo zamiesť stopy. Za tento megaškandál nikto nebol odsúdený a nikto neniesol politickú zodpovednosť. Pritom straty sa počítajú v stovkách miliárd eur po celom svete.

Merz v rámci podpory nemeckých zbrojárskych firiem zabezpečil pre Ukrajinu finančné prostriedky na výrobu zbraní dlhého doletu pre útoky na ruské územie. Nemecko sa tak priamo zapojilo do vojny proti Rusku. Ruskí predstavitelia sa už nechali počuť, že ak nemecké Taurusy budú útočiť na Rusko, (rakety s dosahom cca 500 km), budú to považovať za vstup Nemecka do vojny proti Rusku. Vôbec by som sa nečudoval, keby Nemcom Rusi zbombardovali fabriku na výrobu Taurusov. Fabrika leží mimo obytných zón, a preto nehrozia ani výrazné civilné obete. Ruská štátna duma už zrušila obmedzenie používania ruského Orešnika. Keby Rusi zbombardovali uvedenú fabriku, bolo by to v súlade s medzinárodným právom.

NATO by sa neodvážilo použiť článok 5 svojej Zmluvy, kvôli nemeckým politickým idiotom. Na aktiváciu článku 5 Zmluvy NATO je potrebný súhlas všetkých členov. Dovolím si tvrdiť, že súhlas nedajú USA, pretože ich cieľom je vyvolať vojnu v Európe bez účasti USA. Súhlas nedá ani Veľká Británia a ani Francúzsko. Napriek militantným predstaviteľom svojich politikov je v týchto národoch zakódovaný pud sebazáchovy. Keby ich vlády čo i len koketovali s myšlienkou súhlasu použitia článku 5, došlo by k občianskym nepokojom, ktoré by zmietli súčasnú moc v týchto krajinách. Nikto pre pár militaristických politikov nechce zhorieť v jadrovom ohni. Z východných krajín by súhlas s použitím článku 5 by nedalo ani Maďarsko, Slovensko, Rumunsko a Bulharsko. Je vysoko pravdepodobné, že Rusko by zničenie fabriky na Taurusy konzultovalo s USA. Trump by dal súhlas, aby dokázal, že Európa je bez USA bezzubá. USA by si tak opäť zabezpečili strácajúci sa vplyv nad európskymi militaristami.

Ak by Rusko zničilo fabriku na výrobu Taurusov, začalo by len mediálne besnenie. A možno by si západní politici začali konečne uvedomovať, že tzv. mnohonásobné prekročenie červených čiar nezostane bez ruskej odpovede.

Merz porazený potomok svojich nacistických predkov svojou politikou útočí na potomkov víťazov a dúfa, že tentoraz novodobí neonacisti vyhrajú a pomstia sa Rusku sa vojnové prehry. Ostáva len dodať, že títo neonacisti prehrajú aj teraz. Už pred tromi rokmi som upozorňoval na porušovanie Zmluvy dva plus štyri o Nemecku z roku 1990 napríklad tu:

Táto Zmluva medzi dvoma nemeckými štátmi a štyrmi víťaznými mocnosťami 2. svetovej vojny ustanovila podobu Nemecka ako spojeného územia NSR a NDR, zaručila hranice krajiny, obmedzila jej zbrane a vojenské sily, upravila stiahnutie sovietskych vojsk. a umožnila jej ďalšie členstvo v NATO. Okrem iného sa v nej uvádza, že: „Spolková republika Nemecko, Nemecká demokratická republika, Francúzska republika, Zväz sovietskych socialistických republík, Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska a Spojené štáty americké, potvrdzujú svoju pripravenosť posilniť bezpečnosť, prijatím účinnej kontroly zbrojenia, odzbrojenia a opatrení na budovanie dôvery. Nebudú sa považovať navzájom za protivníkov, ale pracovať na vzťahu dôvery a spolupráce. V súlade so svojimi záväzkami podľa Charty Organizácie Spojených národov budú rozvíjať priateľské vzťahy medzi národmi založené na rešpektovaní zásady rovnakých práv a sebaurčenia národov a prijmú ďalšie vhodné opatrenia na posilnenie univerzálneho mieru. Vychádza sa zo zásad Záverečného aktu Konferencie o bezpečnosti a spolupráci v Európe podpísaného v Helsinkách s dôrazom na rešpektovanie bezpečnostných záujmov každého“. Vôbec sa nečudujem, že Rusko chce túto Zmluvu vypovedať. Je mnohonásobne Západom porušená.

Á propos: Vyhrážky Merza Slovensku sú jasným signálom neonacistickej cesty, na ktorú sa vydáva Nemecko pod vedením Merza. Zastavenie agresivity Merza nie je iba úlohou Slovenska, ale celej Európy. V minulosti kolaborácia Západu s fašistickým Nemeckom skončilo tragicky. Európa nesmie opakovať tie isté chyby ak chce, aby jej obyvatelia žili v mieri.

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Niektoré funkcie môžu používať súbory cookie na prispôsobenie obsahu, na vykonávanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Niektoré informácie o tom, ako používate našu stránku, môžu používať aj tretie strany, ktorých softvérové doplnky používame. •We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic.  We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
Cookies settings
Súhlasím / Accept
Nesúhlasím / Decline
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Kto sme

Webová adresa našej stránky je: https://www.belobog.sk.

Komentáre

Keď návštevníci stránky napíšu komentár, uchovávame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári s komentárom, spolu s IP adresou návštevníka a reťazcom agenta z prehliadača používateľa, aby sme mohli vylúčiť spam.Službe Gravatar môžeme poskytnúť anonymizovaný reťazec odvodený od vašej e-mailovej adresy (tzv. hash), aby sme mohli zistiť, či túto službu používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete tu: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude spolu s vašim komentárom zverejnený aj váš profilový obrázok.

Médiá

Ak na stránku nahrávate obrázky, nemali by ste spolu s nimi nahrávať aj meta-údaje o polohe (EXIF GPS). Návštevníci stránky si môžu vaše obrázky stiahnuť a dostať sa k údajom o polohe, ktoré sú zapísané v meta-údajoch.

Súbory cookie

Ak na našej stránke napíšete komentár, prehliadač vám môže dať možnosť uložiť do súboru cookie vaše meno, e-mailovú adresu a webovú stránku. Je to kvôli vášmu pohodliu, aby ste tie isté údaje nemuseli vyplňovať znovu pri nasledujúcich komentároch. Životnosť týchto súborov cookie trvá jeden rok.Na našej prihlasovacej stránke môžeme nastaviť jeden dočasný súbor cookie, aby sme vedeli zistiť, či váš prehliadač tieto súbory akceptuje. Tento súbor cookie neobsahuje žiadne osobné údaje a hneď po ukončení prehliadača sa vymaže.Keď sa prihlásite, nastaví sa niekoľko súborov cookie, do ktorých sa uložia vaše prihlasovacie informácie a vaše preferencie zobrazenia. Životnosť prihlasovacích súborov cookie trvá dva dni a súborov s preferenciami jeden rok. Ak si vyberiete možnosť „Zapamätať si ma“ (po anglicky „Remember Me“), prihlasovací súbor vydrží dva týždne. Ak sa odhlásite, prihlasovacie súbory cookie sa odstránia.Ak budete upravovať alebo zverejníte článok, vo vašom prehliadači sa uloží ďalší súbor cookie. V tomto súbore cookie nie sú žiadne osobné údaje a je v ňom len identifikátor článku, ktorý ste práve mali otvorený. Po uplynutí 1 dňa bude neplatný.

Zahrnutý obsah z iných webových stránok

Články na tejto lokalite môžu obsahovať zahrnutý obsah (napr. videá, obrázky, články atď.). Zahrnutý obsah z iných webových stránok sa správa rovnako, ako keby sa návštevník nachádzal na webových lokalitách, z ktorých takýto obsah pochádza.Tieto webové lokality môžu tiež zhromažďovať údaje o vás, používať súbory cookie, zahrnovať nástroje sledovania od tretích strán a monitorovať vaše interakcie s týmto zahrnutým obsahom. Samozrejme sa to týka aj situácie, ak máte na danej lokalite konto a ste prihlásení, vtedy tiež môžu sledovať vaše interakcie so zahrnutým obsahom.

S kým zdieľame vaše údaje

V prípade, že požiadate o resetovanie hesla, do príslušného e-mailu bude zahrnutá vaša IP adresa.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Ak na stránke napíšete komentár, tento komentár a s ním súvisiace meta-údaje sa uchovávajú na neurčito. Dôvodom je, aby sme mohli rozoznať následné súvisiace komentáre a aby sme ich mohli potvrdzovať automaticky a nenechali čakať na manuálne potvrdenie.Užívateľom, ktorí si na našich stránkach vytvoria konto (ak bude taká možnosť), tiež uchovávame osobné informácie, ktoré oni zadajú vo svojom používateľskom profile. Všetci používatelia môžu svoje osobné informácie kedykoľvek vidieť, upraviť aj odstrániť (s výnimkou používateľského mena, ktoré sa nedá zmeniť). Tieto informácie sú tiež viditeľné pre administrátorov stránok, ktorí ich tiež môžu meniť.

Aké práva môžete uplatňovať na svoje údaje

Ak máte ne tejto stránke konto alebo ak ste napísali komentáre, môžete požiadať o exportovanie osobných údajov, ktoré o vás uchovávame vrátane údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tiež požiadať, aby sme všetky takéto informácie o vás  odstránili. Toto sa však netýka informácií, ktoré sme povinní uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam odosielame vaše údaje

Komentáre návštevníkov môže kontrolovať automatická antispamová služba tretej strany.

Who we are

Our website address is: https://www.belobog.sk.

Comments

When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor’s IP address and browser user agent string to help spam detection.An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.

Media

If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.

Cookies

If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select "Remember Me", your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.

Embedded content from other websites

Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.

Who we share your data with

If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.

How long we retain your data

If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.

What rights you have over your data

If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.

Where we send your data

Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
Save settings
Cookies settings
Návrat hore