Ukrajinský vlastenec odhaľuje zločiny USA a NATO na Ukrajine

Obrázok od Mediamodifier z Pixabay

Pravda je rovnako hrozná ako smrť, ale ťažšie sa hľadá.
(Philip K. Dick, americký spisovateľ).
 
Majdanský masaker je zásadnou udalosťou, ktorá spustila všetky následné udalosti a procesy v ukrajinskej spoločnosti, ale i vo svete.
Ivan Katchanovski je ukrajinský vlastenec, politológ dlhoročne sa zaoberajúci rusko – ukrajinskými vzťahmi a profesor na Škole politických štúdií  univerzity v Ottawe.
Bol hosťujúcim profesorom v Davisovom centre ruských a eurázijských štúdií na Harvardskej univerzite, hosťujúcim odborným asistentom na Katedre politológie na Štátnej univerzite v New Yorku, v Postupime a postdoktorandom na Katedre politológie na univerzite v Toronte. Zaoberá sa tiež svetovými konfliktami a ľudskými právami.  Jeho publikácie, rozhovory a komentáre sa objavili vo viac ako 700 médiách vo viac ako 60 krajinách. Je všeobecne uznávanou svetovou osobnosťou vo svojom odbore. Vydal 75 stranovú štúdiu, v ktorej opisuje skutočné udalosti masakru na  Majdane pod názvom The Maidan Massacre in Ukraine: Revelations from Trials and Investigation.
Katchanovski preskúmal tisíce dokumentov a pravidelne publikuje svoje závery na základe ich výskumu a faktov. Analyzoval aj stovky hodín videozáznamov z  masakru na Majdane a informácie týkajúce sa vyšetrovania vo viac ako 2 500 súdnych rozhodnutiach z oficiálnej databázy súdnych rozhodnutí na Ukrajine. Skúma súdne  svedectvá zranených demonštrantov, výpovede príbuzných zabitých demonštrantov, svedkov obžaloby a obhajoby a najvyšších predstaviteľov Janukovyčovej vlády. Štúdia tiež analyzuje výsledky forenzných balistických a lekárskych vyšetrení a vyšetrovacích experimentov, ako aj videá a fotografie masakru na Majdane zverejnené počas procesu.
 
Štúdia obsahuje výpovede ostreľovačov a obsahové analýzy synchronizovaných segmentov amerických, belgických, bieloruských, britských, fínskych, francúzskych, holandských, nemeckých, poľských, ruských, španielskych a ukrajinských televíznych videí, záznamov živých online vysielaní a videí na sociálnych sieťach z tohto masakru. Vyšetrovanie pri masakre na Majdane odhalilo dôkazy, že niekoľko desiatok zranených policajtov a väčšina zabitých a zranených demonštrantov na Majdane bola zmasakrovaná 20. februára 2014 ostreľovačmi v budovách a oblastiach kontrolovaných opozíciou a zahraničnými žoldniermi v civile. Medzi takéto dôkazy patria aj výpovede samozvaných členov ostreľovacích skupín na Majdane. Videá prezentované na procese ukázali, že časy streľby na demonštrantov sa nezhodovali s časom streľby policajtmi Berkut, ktorí boli obvinení z ich masakry. Súdne lekárske vyšetrenia zistili, že drvivá väčšina demonštrantov bola zastrelená z boku alebo zozadu. Balistické skúmanie nezodpovedalo guľkám extrahovaným z tiel zabitých a zranených demonštrantov z kalašnikovov Berkutu. Forenzné skúmanie dier po guľkách, ktoré vykonali vládni experti naznačovalo, že policajti z Berkutu strieľali na ostreľovačov hotela Ukrajina na Majdane. 
 
Médium Canadian Dimension uviedlo ďalšie informácie Katchanovského z januára 2022, teda pred priamym vojenským zásahom Ruska:
 
„Ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky nesplnil svoj predvolebný sľub ukončiť vojnu a vyriešiť ozbrojený konflikt v odštiepeneckom východnom regióne mierovou cestou. Ruský prezident Vladimir Putin a ďalší ruskí lídri vyhlásili, že členstvo Ukrajiny v NATO alebo budovanie vojenských zariadení USA a NATO pozdĺž ruských hraníc sú neprekonateľné červené čiary. Takéto vyhlásenia znamenajú hrozbu použitia vojenskej sily. Zelensky svoj sľub nesplnil predovšetkým preto, lebo  mu to nedovolili jeho nadriadení v USA. Potvrdila to aj Merkelová, ktorá koncom roku 2022 vyhlásila, že Minské dohody kúpili Ukrajine čas, ktorý Kyjev využil na lepšiu obranu voči ruskému útoku“.
To znamená, že Minské dohody boli Západom dopredu odsabotované, keďže už od roku 2010 bola Ukrajina a jej armáda pripravovaná na vojnu proti Rusku v réžii Pentagonu!!!
Rôzni militaristickí jastrabi sa málo starajú o potenciálne katastrofálne následky eskalácie ozbrojeného nepriateľstva pre Ukrajinu a obyčajných Ukrajincov. Považujú Ukrajinu len za nástroj geopolitických cieľov a sú ochotní obetovať veľa životov, aby rozšírili západný vplyv v regióne. Americkí cynickí zločinci v Pentagone ich označujú ako tzv. „Collateral damage – vedľajšie škody“ podobne ako v roku 1999 pri bombardovaní Juhoslávie.
Štúdie, ktoré Katchanovski napísal a ktoré analyzujú procesy s masakrami na Majdane  odhaľujú ohromujúce dôkazy, že protestujúcich na Majdane zmasakrovali ostreľovači umiestnení v budovách kontrolovaných opozičným Majdanom a nie vládnymi ostreľovačmi alebo Berkutom. Tieto štúdie zahŕňajú recenzované články, kapitoly v knihe, príspevky a videoprílohy prezentované na významných akademických konferenciách vrátane nedávneho virtuálneho svetového kongresu Medzinárodnej rady pre stredoeurópske a východoeurópske štúdiá v Montreale. Až na niekoľko významných výnimiek západné médiá o týchto dôkazoch neinformovali!!!
Desiatky členov a veliteľov jednotiek vládnych ostreľovačov svedčili ako svedkovia obžaloby a potvrdili, že dostali príkaz nájsť a zneškodniť ostreľovačov, ktorí zabili a zranili policajtov Berkutu. Vypovedali tiež, že sa dostali pod paľbu ostreľovačov z budov a oblastí kontrolovaných opozičným Majdanom. Dokonca aj oficiálne vyšetrovanie ukázalo, že ostreľovači Janukovyča nezmasakrovali demonštrantov na Majdane.
Videá zverejnené BBC, ukrajinskou ICTV a rôzne ďalšie zábery, vrátane neodvysielaných častí najznámejšieho videa z masakru na Majdane od belgickej verejnoprávnej televízie VRT, ukazujú ostreľovačov v budovách kontrolovaných opozičným Majdanom, ktorí strieľajú do demonštrantov a polície a desiatky demonštrantov a novinárov, ktorí tam upozorňujú na ostreľovačov. Vládne vyšetrovanie odhalilo, že ostreľovač, ktorý bol natočený, ako strieľa na štáb BBC a na demonštrantov vo videách BBC a ICTV, to urobil z izby hotela Ukrajina, v ktorej vtedy býval jeden z lídrov krajne pravicovej strany Svoboda.
Aj absolútna väčšina zranených demonštrantov na Majdane vypovedala, že ich zranili  ostreľovači z budov kontrolovaných opozičným Majdanom. Forenzné balistické skúmanie, ktoré vykonali vládni experti pomocou automatizovaného počítačového systému, zistilo, že guľky v telách zabitých demonštrantov nezodpovedajú vzorkám striel z policajnej databázy útočných pušiek Berkut Kalašnikov.
Vyšetrovanie ani médiá neodhalili žiadne dôkazy o akomkoľvek rozkaze Janukovyča alebo jeho ministrov a veliteľov strieľať na demonštrantov na Majdane.
Naproti tomu existujú dôkazy o zapojení vodcov krajnej pravice a zahraničných ostreľovačov do masakry polície a demonštrantov. Viacerí vodcovia a aktivisti Majdanu poskytli svedectvá a v procese s masakrom na Majdane priznali, že oni sami alebo iní ostreľovači na Majdane strieľali na políciu a demonštrantov.
Niekoľko bývalých príslušníkov gruzínskej armády svedčilo, že im a ďalším skupinám ostreľovačov na Majdane v hoteli Ukrajina a v budove hudobného konzervatória prikázali  vodcovia Majdanu a bývalí gruzínski vodcovia strieľať do polície a demonštrantov. Jeden gruzínsky dôstojník na dôchodku tiež tvrdil, že gruzínski ostreľovači spojení s Michailom Saakašvilim, exprezidentom Gruzínska, a vysokými členmi jeho strany a vlády boli zapojení do masakry na Majdane.
Dvaja lídri krajne pravicovej strany Svoboda tiež v samostatných rozhovoroch uviedli, že predstaviteľ západnej vlády im a ďalším lídrom Majdanu niekoľko týždňov pred masakrom povedal, že západné vlády prestanú uznávať Janukovyča po tom, čo počet obetí medzi demonštrantmi dosiahne 100. Takáto špecifická podmienenosť vytvorila stimuly „obetovať“ demonštrantov a pripisovať ich zabitie vládnym silám. Zabitých demonštrantov nazvali cynicky „nebeskou stovkou.“ Bezprostredne po masakri západné vlády obvinili Janukovyčovu vládu a jeho sily z masového zabíjania a uznali novú vládu, ktorá vzišla z majdanských udalostí.
Je zarážajúce, že deväť rokov po masakre, ktorá bola overená na základe videí, svedectiev, svedkov a forenzných balistických a lekárskych vyšetrení vládnymi expertmi nebol nikto zatknutý ani odsúdený.
Katchanovského priekopnícka práca bola tzv. mainstreamovými médiami starostlivo ignorovaná. Bola však citovaná pri viac ako 100 príležitostiach vedcami a odborníkmi. V dôsledku jeho výskumov patri Katchanovski medzi najcitovanejších svetových politológov špecializujúcich sa na ukrajinské záležitosti.
 
Dôkazy z otvorených zdrojov, ktoré zhromaždil Katchanovski, presvedčivo podporujú jeho záver, že masaker na Majdane“bol úspešnou operáciou pod falošnou vlajkou s cieľom zvrhnúť vládu a prevziať moc na Ukrajin“. Režisér sedí v USA!!!
 
U nás sa všetky informácie týkajúce sa pravdy o Majdanskom masakri blokujú, korporátne médiá sa nimi detailne nezaoberajú, politici o nich mlčia a vedome zavádzajú slovenskú verejnosť. Uvedený dokument aj s dôkazmi o skutočných páchateľoch krvavých majdanských udalostí robí zo slovenských koaličných politikov blbcov slušne povedané. A dokazuje, že demisná vláda SR je riadená USA a Pentagonom!!!
 
PS: Oplatí sa pozrieť aj dôkazy v doleuvedených zdrojoch…
 
Fakty sú tvrdohlavé veci. A čokoľvek môžu byť naše želania, naše sklony alebo diktáty, naša vášeň, nemôžu zmeniť stav faktov alebo dôkazov…
(John Adams, druhý prezident USA na procese s masakrom v Bostone 1770)
 
Viac na:
https://canadiandimension.com/articles/view/the-hidden-origin-of-the-escalating-ukraine-russia-conflict
https://blog.hlavnespravy.sk/20653/za-co-bojovali-polske-eskadry-smrti-na-ukrajine/
file:///C:/Users/Asus/Downloads/SSRN-id4048494.pdf
https://uniweb.uottawa.ca/members/1150
https://thegrayzone.com/2023/03/12/academic-journal-maidan-massacre/
https://www.researchgate.net/publication/356691143_The_Maidan_Massacre_in_Ukraine_Revelations_from_Trials_and_Investigation
https://uottawa.academia.edu/IvanKatchanovski
The hidden origin of the escalating Ukraine-Russia conflict – Canadian Dimension
https://www.globalresearch.ca/the-hidden-truth-about-ukraine-italian-documentary-bombshell-evidence-kiev-euromaidan-snipers-kill-demonstrators/5619684
https://www.youtube.com/watch?v=0EaFBprS0Yg

 
Z mesta SNP Ivan Štubňa

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Niektoré funkcie môžu používať súbory cookie na prispôsobenie obsahu, na vykonávanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Niektoré informácie o tom, ako používate našu stránku, môžu používať aj tretie strany, ktorých softvérové doplnky používame. •We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic.  We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
Cookies settings
Súhlasím / Accept
Nesúhlasím / Decline
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Kto sme

Webová adresa našej stránky je: https://www.belobog.sk.

Komentáre

Keď návštevníci stránky napíšu komentár, uchovávame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári s komentárom, spolu s IP adresou návštevníka a reťazcom agenta z prehliadača používateľa, aby sme mohli vylúčiť spam.Službe Gravatar môžeme poskytnúť anonymizovaný reťazec odvodený od vašej e-mailovej adresy (tzv. hash), aby sme mohli zistiť, či túto službu používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete tu: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude spolu s vašim komentárom zverejnený aj váš profilový obrázok.

Médiá

Ak na stránku nahrávate obrázky, nemali by ste spolu s nimi nahrávať aj meta-údaje o polohe (EXIF GPS). Návštevníci stránky si môžu vaše obrázky stiahnuť a dostať sa k údajom o polohe, ktoré sú zapísané v meta-údajoch.

Súbory cookie

Ak na našej stránke napíšete komentár, prehliadač vám môže dať možnosť uložiť do súboru cookie vaše meno, e-mailovú adresu a webovú stránku. Je to kvôli vášmu pohodliu, aby ste tie isté údaje nemuseli vyplňovať znovu pri nasledujúcich komentároch. Životnosť týchto súborov cookie trvá jeden rok.Na našej prihlasovacej stránke môžeme nastaviť jeden dočasný súbor cookie, aby sme vedeli zistiť, či váš prehliadač tieto súbory akceptuje. Tento súbor cookie neobsahuje žiadne osobné údaje a hneď po ukončení prehliadača sa vymaže.Keď sa prihlásite, nastaví sa niekoľko súborov cookie, do ktorých sa uložia vaše prihlasovacie informácie a vaše preferencie zobrazenia. Životnosť prihlasovacích súborov cookie trvá dva dni a súborov s preferenciami jeden rok. Ak si vyberiete možnosť „Zapamätať si ma“ (po anglicky „Remember Me“), prihlasovací súbor vydrží dva týždne. Ak sa odhlásite, prihlasovacie súbory cookie sa odstránia.Ak budete upravovať alebo zverejníte článok, vo vašom prehliadači sa uloží ďalší súbor cookie. V tomto súbore cookie nie sú žiadne osobné údaje a je v ňom len identifikátor článku, ktorý ste práve mali otvorený. Po uplynutí 1 dňa bude neplatný.

Zahrnutý obsah z iných webových stránok

Články na tejto lokalite môžu obsahovať zahrnutý obsah (napr. videá, obrázky, články atď.). Zahrnutý obsah z iných webových stránok sa správa rovnako, ako keby sa návštevník nachádzal na webových lokalitách, z ktorých takýto obsah pochádza.Tieto webové lokality môžu tiež zhromažďovať údaje o vás, používať súbory cookie, zahrnovať nástroje sledovania od tretích strán a monitorovať vaše interakcie s týmto zahrnutým obsahom. Samozrejme sa to týka aj situácie, ak máte na danej lokalite konto a ste prihlásení, vtedy tiež môžu sledovať vaše interakcie so zahrnutým obsahom.

S kým zdieľame vaše údaje

V prípade, že požiadate o resetovanie hesla, do príslušného e-mailu bude zahrnutá vaša IP adresa.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Ak na stránke napíšete komentár, tento komentár a s ním súvisiace meta-údaje sa uchovávajú na neurčito. Dôvodom je, aby sme mohli rozoznať následné súvisiace komentáre a aby sme ich mohli potvrdzovať automaticky a nenechali čakať na manuálne potvrdenie.Užívateľom, ktorí si na našich stránkach vytvoria konto (ak bude taká možnosť), tiež uchovávame osobné informácie, ktoré oni zadajú vo svojom používateľskom profile. Všetci používatelia môžu svoje osobné informácie kedykoľvek vidieť, upraviť aj odstrániť (s výnimkou používateľského mena, ktoré sa nedá zmeniť). Tieto informácie sú tiež viditeľné pre administrátorov stránok, ktorí ich tiež môžu meniť.

Aké práva môžete uplatňovať na svoje údaje

Ak máte ne tejto stránke konto alebo ak ste napísali komentáre, môžete požiadať o exportovanie osobných údajov, ktoré o vás uchovávame vrátane údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tiež požiadať, aby sme všetky takéto informácie o vás  odstránili. Toto sa však netýka informácií, ktoré sme povinní uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam odosielame vaše údaje

Komentáre návštevníkov môže kontrolovať automatická antispamová služba tretej strany.

Who we are

Our website address is: https://www.belobog.sk.

Comments

When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor’s IP address and browser user agent string to help spam detection.An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.

Media

If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.

Cookies

If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select "Remember Me", your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.

Embedded content from other websites

Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.

Who we share your data with

If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.

How long we retain your data

If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.

What rights you have over your data

If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.

Where we send your data

Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
Save settings
Cookies settings
Návrat hore