Súčasná neschopná vláda sa drží pri moci aj vďaka bezzubej opozícii

Ilustračný obrázok – Eryn Blaire, Wikipédia

V súčasnosti je okolo 80% občanov SR presvedčených o tom, že spolok politických amatérov, ktorý si hovorí vláda patrí na smetisko dejín. Za neuveriteľne krátky čas táto vláda dokázala: ohroziť zvrchovanosť SR, ohroziť mier a zvýšiť hrozbu vojny na území SR, ohroziť a ukrátiť občanov na ich právach prijímaním zlých rozhodnutí, zákonov a iných právnych aktov, ohroziť občanov na zdraví vplyvom nezvládnutia tzv. pandémie, ohroziť široké vrstvy obyvateľstva na kvalite ich života a pod.

Neexistuje jediný rezort vo vláde, ktorý by bolo možné nejakým spôsobom za ich prácu pre Slovensko vyzdvihnúť. Je to preto, lebo vládna koalícia sa nezaoberá vitálnymi potrebami občanov a neprijíma potrebné opatrenia na riešenie zlého stavu štátu. Najhoršie je, že neháji slovenské záujmy, ale spolupracuje s cudzou mocou na zavlečení Slovenska do novodobého otroctva. Ak súčasná vláda vyhlasuje o minulej vláde, že bola mafiánska mala by predložiť nejaké dôkazy.

V súčasnosti prebiehajú rôzne vyšetrovania korupcie a nezákonnosti minulej vlády. Bolo by to v poriadku, keby boli predložené právne relevantné dôkazy a keby mnoho z týchto procesov nebolo spolitizovaných, lepšie povedané vyrábaných na politickú objednávku vlády. Táto vláda sa svojim protiprávnym konaním blíži k represiám 50-tych rokov minulého storočia!!!

Keďže Slovensko nie je demokratická krajina (má iba politickú pluralitu) tak tu sa politici držia svojho koryta ako kliešte. Bez hanby. Prečo? Lebo sú si vedomí, že do volieb môžu vydržať iba ako nechcený zlepenec. Sem tam sa objaví niekto, kto vyjadrí nespokojnosť s konaním koaličného partnera, ale to je iba divadlo pre hlúpych poddaných. Má to deklarovať, že nezhody sú vo vláde bežné a riešiteľné. U nás sa však riešia aj neriešiteľné veci za nejaké ústupky. Napríklad za peniaze z eurofondov, za prideľovanie zákazok, za dosadzovanie svojich ľudí do predstavenstiev firiem, ktoré potom ryžujú štátne zákazky a pod. Peniaze. Peniaze sú najsilnejšie nelegálne a amorálne lepidlo v politike. Zliepa odporcov, ruší morálne zábrany, znehodnocuje česť politikov, odstraňuje prekážky na ceste k nim a to aj páchaním násilia na občanoch.  Toto všetko sa v slovenskej politike deje. Polícia, orgány činné v trestnom konaní (OČTK) a súdnictvo sa kriminalite hegeromafie nevenujú. Týmto smerom nemajú rozviazané ruky.

Dôvod prečo táto vláda musí skončiť môžeme zhrnúť do jedinej vety. Ohrozuje existenciu Slovenskej republiky!!!

Pozrime sa však na súčasnú opozíciu. Každým legitímnym právom opozície je odhaľovať prešľapy aktuálnej vlády, korupciu, amorálne činy, kroky vedúce proti záujmom Slovenska atď. Za uplynulé obdobie polčasu vládnutia súčasnej vlády sa zverejnilo množstvo pochybení vlády, pričom niektoré boli vyslovene kriminálnej povahy. Ale nič sa nedialo. V demokratickom štáte by po takýchto činoch politici odstúpili sami. A niektorými by sa zaoberali OČTK.

Opozičná strana SMER-SD je stranou, do ktorej koalícia bije z každej strany. Verím Ficovi, že je úlohou aktuálnej zapredaneckej vlády túto stranu za pomoci Lipšica odstrániť z politiky. Za svoj stav si však vo veľkej miere môžu sami. Ich základná chyba počas vládnutia bola, že sa nerozlúčili s nepoctivcami a skorumpovanými ľuďmi z vlastného košiara hneď ako sa o tom dozvedeli. Takých ľudí nemôžu zakrývať, lebo padá tieň nedôvery na celú stranu. A vo voľbách sa potom všetky účty spočítavajú.

Terajšie zásadné chyby, ktoré strana SMER-SD robí sú:

Nebráni sa dostatočne proti falošným a nepodloženým obvineniam a kriminalizácii predstaviteľmi tejto vlády. Smer hrá hru v bielych rukavičkách a hegeromafia s boxerom na paprčiach. Nemôžu sa preto čudovať, že ich vyhlásenia, tlačové konferencie a iné formy verejného prejavu sú neúčinné. Politik, ktorého súper neoprávnene napadne, má ihneď naňho podať trestné oznámenie. Toto sa však nedeje v takej podobe, aby to malo vplyv na verejnú mienku. Občan si potom myslí, že SMER-SD je slabá strana, ktorá sa zľakne silnejšieho závanu vetra.

SMER-SD zlyháva aj pri organizácii referend, ktoré by mali legálne hegeromafiu odstaviť od koryta. Áno prezidentka má tiež svoje maslo na hlave za krytie hegeromafie, ale na to si právni odborníci mali dať pozor pri formulovaní referendových otázok.

R. Fico zdôrazňuje v poslednej dobe, že jeho strane ide o zmenu vlády na základe demokratických princípov. To je síce pekné, ale míňajúce sa účinkom. Hegeromafia nedodržiava demokratické pravidlá, a preto by bolo absolútne legálne, keby SMER-SD vyzval občanov SR na odpor podľa článku 32 Ústavy SR. Tento odpor sa dá prejaviť aj na ulici. Občania majú plné právo vyjadriť svoj odpor na demonštráciách, na štrajkoch, vrátane generálneho štrajku a pod. R. Fico si zrejme dostatočne neuvedomuje, že SR  a jeho občania sú existenčne ohrození. Pritom by mohol mať poučenie z neďalekej histórie, keď spoza hraníc SR boli zorganizované demonštrácie za pomoci zradcov SR a zneužitia mladých ľudí v akciách iniciatívy „Za slušné Slovensko“. V tomto kontexte je možné, že  vraždy Kuciaka a jeho snúbenice Kušnírovej súviseli so zvrhnutím vlády SMERU-SD.

Ešte jedna pripomienka k SMERU-SD. R. Fico by mal vedieť, že práca vedenia strany je predovšetkým tímová práca.

Strana Hlas sa vyprofilovala z predstaviteľov strany SMER-SD. Nemožno jej nič vyčítať, ale ani za nič ju chváliť. Hlavní predstavitelia Hlasu sú dostatočne zrelí na to, aby pochopili, že majú pre občanov robiť viac ako len deklarovať pekný, ľúbivý program. To sa hodí, ak ho budú dodržiavať po voľbách ak budú vo vláde. Ale dnes máme na Slovensku revolučnú situáciu, ktorá zatiaľ tlie. Národ čaká na svojho nového Štúra, ktorý sa postaví do jeho čela.

Hlas a SMER-SD robia jednu obrovskú chybu. Nedeklarujú spoluprácu, ale skôr politickú animozitu. Slovensko nie je dostatočne bohaté na proslovenské strany, aby si mohlo dovoliť luxus neochoty k spolupráci.

Obidve strany nemajú cit pre vypočutie ducha národa. Ten hovorí, že situácia je pre občana a Slovensko neúnosná a vyzýva všetkých, ktorým na nich záleží, aby s tým niečo urobili. A rýchlo. Občania nechcú čakať, až im začnú lietať ponad hlavy rakety Američanmi vyprovokovanej vojny v Európe!!!

SMER-SD i Hlas zatiaľ spia ako šípková Ruženka.

Hnutie Republika je novým hnutím, v čele ktorého stoja ľudia, ktorí nemajú potrebu si klásť pred ústa servítku ako SMER-SD alebo Hlas. Pomenúvajú veci nahlas, otvorene hovoria o skutočných potrebách Slovenska a jeho občanov. Ich programu nemožno zatiaľ nič vyčítať. V zmysle svojich možností a kreovania tejto strany sú dostatočne aktívni. Ich výhodou je, že nemajú problém vystúpiť aj pred občanmi na námestiach, keď je to potrebné. A nie iba pri príležitosti štátnych sviatkov. Ich slovník je zrozumiteľný pre občanov. A to je veľmi dôležité.

Ostatné politické proslovenské strany sú žiaľ rozdrobené do mikrostrán a nemajú šancu vo voľbách uspieť, ak sa nezjednotia do jedného – dvoch subjektov s jasným politickým programom. Veľké chyby robia aj páni Chmelár a Harabin, ktorí sa nevedia so svojimi stranami presadiť. Mnohé ich prezentované názory v médiách sú v súlade so slovenskými záujmami, ale títo páni si musia uvedomiť, že iba ich popularita ešte nie je zárukou, že ich strany vo voľbách uspejú. Obaja sú na Slovensku známi, ale ich strany nie. Nestačí mať stránku strany na webe, facebooku alebo inde. Ľudia musia fyzicky cítiť ich činnosť v praxi. Jednoducho im chýba jednota a spoločná spolupráca na báze cieľa ich úspechu vo voľbách.

Poznámka:

Narcis Matovič to pochopil, keď zaradil na svoju kandidátku v roku 2020 stranu špeciálneho prokurátora Lipšica Novu, Kresťanskú úniu, ktorá si uvádza na svojej stránke nasledovné: „Kresťanská únia je stredo-pravá konzervatívna politická strana pre 21. storočie, založená na hod­notách stáročiami overenej židovsko-kresťanskej tradície“. A tiež stranu Domovníka Budaja Zmenu zdola. Aj pomocou tejto nechutne navarenej kaše sa OĽAJNO podarilo vyhrať voľby a potratovým politikom sa otvorili dvere do vysokej politiky.

PS:

Zaujímavou aktuálnou správou posledných dní je, že údajne znechutený J. Naď zvažuje svoj odchod z politiky. Prečo? Chalan sa snažil dlhé roky vyšplhať do politiky po chrbtoch rôznych politických subjektov a pochybných, ale vplyvných ľudí a zrazu to chce hodiť všetko za hlavu? Je to preto, lebo už má nahrabané milióny za americké zákazky a zapredanie štátu? Svoje domáce americké úlohy splnil na jednotku. Je to preto, lebo si uvedomuje, že OĽAJNO po nových voľbách končí a slovenskí občania ho odstránia z tela politiky ako jeden hnusný zapáchajúci vred? Alebo je to preto, že mu jeho pusipajtáš Krúpa vyfúkol budúci flek ministra obrany, keďže SaS dúfa, že bude v novej koalícii po voľbách a už Krúpu na toto miesto pripravuje? Alebo je to preto, že plánuje prestúpiť do novej dezolátnej strany politických zombie Dzurindu a Mikloša? Najpravdepodobnejšie bude, že má v USA pripravený kapitál na podnikanie bez toho, aby bol na očiach slovenskej verejnosti.

V demokracii má vláda slúžiť ľudu. Ak ľud dovolí vláde vládnuť nad národom, nad životom ľudí a  uzurpuje si vládnutie vo svoj prospech, v prospech celosvetových mocenských štruktúr a nadnárodných monopolov a prestane slúžiť ľudu, tak už nežijeme v demokracii. Žijeme v diktatúre nadľudí ktorí si hovoria elity a ktorí svoju túžbu po neobmedzenej moci a kontrole zdôvodňujú nejasnými predstavami,  frázami a snažia sa Vás presvedčiť,  a to aj násilím, že to čo robia, „je pre Vás najlepšie.“ A to je už iba krok ku korporátnemu fašizmu!!!

Vtedy je čas na revolúciu…Podmienky dozreli…Blíži sa výročie SNP. Pozývam všetkých vlastencov do Banskej Bystrice na oslavy slávneho výročia SNP a zároveň na vyjadrenie odporu podľa článku 32 Ústavy Slovenskej republiky.

Čo čušíš….                                                  

Viliam Paulíny Tóth

Čo čušíš, čušíš, Slováku mužný?
Pretri si oči, sláva ťa zovie, do boja v pole
Striasť raz už putá
dávnej nevole.

Čo čušíš, čušíš, Slováku mužný?
Či ešte žiješ, či ešte čuješ?
tú divú kliatbu, tie vzdychy ťažké?

Či ešte národ verne miluješ?
Čis hotov odísť v boje víťazné.
Hriešniče veľký, vzmuž sa a tresni jarmo o zem tú,
nech minie mrak, nech svet ten vidí,
nech svet ten čuje, že žije Slovák,
že je junák, že žije Slovák a že je junák…

Z mesta SNP Ivan Štubňa


Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Niektoré funkcie môžu používať súbory cookie na prispôsobenie obsahu, na vykonávanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Niektoré informácie o tom, ako používate našu stránku, môžu používať aj tretie strany, ktorých softvérové doplnky používame. • We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic.  We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
Cookies settings
Súhlasím / Accept
Nesúhlasím / Decline
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Kto sme

Webová adresa našej stránky je: http://www.belobog.sk.

Komentáre

Keď návštevníci stránky napíšu komentár, uchovávame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári s komentárom, spolu s IP adresou návštevníka a reťazcom agenta z prehliadača používateľa, aby sme mohli vylúčiť spam. Službe Gravatar môžeme poskytnúť anonymizovaný reťazec odvodený od vašej e-mailovej adresy (tzv. hash), aby sme mohli zistiť, či túto službu používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete tu: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude spolu s vašim komentárom zverejnený aj váš profilový obrázok.

Médiá

Ak na stránku nahrávate obrázky, nemali by ste spolu s nimi nahrávať aj meta-údaje o polohe (EXIF GPS). Návštevníci stránky si môžu vaše obrázky stiahnuť a dostať sa k údajom o polohe, ktoré sú zapísané v meta-údajoch.

Súbory cookie

Ak na našej stránke napíšete komentár, prehliadač vám môže dať možnosť uložiť do súboru cookie vaše meno, e-mailovú adresu a webovú stránku. Je to kvôli vášmu pohodliu, aby ste tie isté údaje nemuseli vyplňovať znovu pri nasledujúcich komentároch. Životnosť týchto súborov cookie trvá jeden rok. Na našej prihlasovacej stránke môžeme nastaviť jeden dočasný súbor cookie, aby sme vedeli zistiť, či váš prehliadač tieto súbory akceptuje. Tento súbor cookie neobsahuje žiadne osobné údaje a hneď po ukončení prehliadača sa vymaže. Keď sa prihlásite, nastaví sa niekoľko súborov cookie, do ktorých sa uložia vaše prihlasovacie informácie a vaše preferencie zobrazenia. Životnosť prihlasovacích súborov cookie trvá dva dni a súborov s preferenciami jeden rok. Ak si vyberiete možnosť „Zapamätať si ma“ (po anglicky „Remember Me“), prihlasovací súbor vydrží dva týždne. Ak sa odhlásite, prihlasovacie súbory cookie sa odstránia. Ak budete upravovať alebo zverejníte článok, vo vašom prehliadači sa uloží ďalší súbor cookie. V tomto súbore cookie nie sú žiadne osobné údaje a je v ňom len identifikátor článku, ktorý ste práve mali otvorený. Po uplynutí 1 dňa bude neplatný.

Zahrnutý obsah z iných webových stránok

Články na tejto lokalite môžu obsahovať zahrnutý obsah (napr. videá, obrázky, články atď.). Zahrnutý obsah z iných webových stránok sa správa rovnako, ako keby sa návštevník nachádzal na webových lokalitách, z ktorých takýto obsah pochádza. Tieto webové lokality môžu tiež zhromažďovať údaje o vás, používať súbory cookie, zahrnovať nástroje sledovania od tretích strán a monitorovať vaše interakcie s týmto zahrnutým obsahom. Samozrejme sa to týka aj situácie, ak máte na danej lokalite konto a ste prihlásení, vtedy tiež môžu sledovať vaše interakcie so zahrnutým obsahom.

S kým zdieľame vaše údaje

V prípade, že požiadate o resetovanie hesla, do príslušného e-mailu bude zahrnutá vaša IP adresa.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Ak na stránke napíšete komentár, tento komentár a s ním súvisiace meta-údaje sa uchovávajú na neurčito. Dôvodom je, aby sme mohli rozoznať následné súvisiace komentáre a aby sme ich mohli potvrdzovať automaticky a nenechali čakať na manuálne potvrdenie. Užívateľom, ktorí si na našich stránkach vytvoria konto (ak bude taká možnosť), tiež uchovávame osobné informácie, ktoré oni zadajú vo svojom používateľskom profile. Všetci používatelia môžu svoje osobné informácie kedykoľvek vidieť, upraviť aj odstrániť (s výnimkou používateľského mena, ktoré sa nedá zmeniť). Tieto informácie sú tiež viditeľné pre administrátorov stránok, ktorí ich tiež môžu meniť.

Aké práva môžete uplatňovať na svoje údaje

Ak máte ne tejto stránke konto alebo ak ste napísali komentáre, môžete požiadať o exportovanie osobných údajov, ktoré o vás uchovávame vrátane údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tiež požiadať, aby sme všetky takéto informácie o vás  odstránili. Toto sa však netýka informácií, ktoré sme povinní uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam odosielame vaše údaje

Komentáre návštevníkov môže kontrolovať automatická antispamová služba tretej strany.

Who we are

Our website address is: http://www.belobog.sk.

Comments

When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor’s IP address and browser user agent string to help spam detection. An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.

Media

If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.

Cookies

If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year. If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser. When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select "Remember Me", your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed. If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.

Embedded content from other websites

Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website. These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.

Who we share your data with

If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.

How long we retain your data

If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue. For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.

What rights you have over your data

If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.

Where we send your data

Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
Save settings
Cookies settings
Návrat hore