S Dvojičkami spadli všetky ilúzie o západnej demokracii

Ilustračný obrázok: flickr

Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.

V slávnej knihe Josepha Hellera Hlava XXII je na pozadí svetovej vojny majstrovsky a svojským humorom zobrazená tvrdá realita, skrytá za vonkajším pozlátkom hesiel o demokracii. V jednej z epizód poslali hlavného hrdinu, bombometčíka Yossariana, na psychiatrické vyšetrenie, lebo trpel utkvelou predstavou, že ho niekto, koho v živote nevidel a nestretol, chce zabiť. V normálnom svete by taká fóbia bola problémom pre špecialistu, ale v realite druhej svetovej vojny to bola čistá pravda. Tragickou, a v knihe nevyslovenou pravdou, bolo, že Yossariana chceli zabiť nielen všetky obsluhy protilietadlových diel, ktoré nad hlavou uvideli obrys jeho lietadla, ale fakticky aj všetci jeho nadriadení… Úmyselne a zlomyseľne. Preto ho posielali k psychiatrovi.

My dnes „patríme na západ“ a žijeme presne v tom svete, ktorý „vyhral druhú svetovú vojnu“. Trpíme utkvelými predstavami, že naši volení zástupcovia a naši zamestnávatelia sa konšpiratívne dohodli, že budú žiť na náš úkor. A oni na nás posielajú zástupy špecialistov, ktorí nám majú také predstavy vyhodiť z hlavy. Veru, Hlava XXII je obraz nášho súčasného sveta… umelecky prikrášlený.

Ako tento úvod súvisí s 11. septembrom 2001 a pádom Dvojičiek?
Predpokladám, že medzi našimi čitateľmi je už málo takých, ktorí veria oficiálnej verzii vyšetrovacej komisie. Všeobecne vzdelaný človek, ktorý vie vedomosti o prírodných zákonoch použiť a má zdravý sedliacky rozum, sa zdráha uveriť napríklad tomu, že v ohni a pekle rúcajúcej sa budovy neostane z lietadla ani molekula, ale pasy únoscov spadnú na chodník nepoškodené. A v celom príbehu sú takýchto nezrovnalostí stovky. Oficiálna verzia je nehanebný balík lží.

V stredu tohto týždňa bolo výročie. A tak je prirodzené, že mnohé médiá znova pripomínali tieto udalosti. Clayton Morris v nezávislej internetovej televízii Redacted, mal pri tejto príležitosti niekoľko zaujímavých hostí, ktorí ako whistlebloweri alebo investigatívci venovali posledných 20 rokov odhaľovaniu pozadia tohto útoku neviditeľnej chobotnice moci… vlastne na nás všetkých. Jeho traja hostia sa venovali oblastiam, ktoré aj v alternatívnych médiách zatiaľ dostávali menej priestoru, no ich závery stoja na tvrdých faktoch a nedajú sa zhodiť obľúbeným slovom „špekulácia“.

https://www.youtube.com/watch?v=hHPL-cFvMUs

Prvým hosťom bol kapitán Dan Hanley, dlhoročný pilot dopravnej spoločnosti United Airlines a bývalý vojenský pilot. Je zároveň publicistom, aktivistom a prevádzkovateľom portálu 911pilots.org, ktorý združuje podobne zmýšľajúcich pilotov.
Dan tvrdí, že nie je možné, aby lietadlá z 11. 9. 2001 pilotovali neskúsení čerství držitelia pilotských osvedčení, ktorí s riadením Boeingu nemali žiadne skúsenosti. Manéver, ktorým sa let 77 priblížil k budove Pentagonu, pričom zároveň prudko klesal takmer až do nulovej výšky a zároveň urobil obrat o 330 stupňov, by s takou presnosťou zvládol máloktorý profesionálny pilot. Dan Hanley hovorí, že on sám by to určite nezvládol na prvý raz, musel by si ten manéver špeciálne nacvičiť.

Náročné boli aj manévre oboch lietadiel, ktoré zasiahli budovy WTC. V tej rýchlosti by akákoľvek chybička v trvaní sekundy viedla k tomu, že stroj by preletel desiatky metrov pomimo budovy. Dan je presvedčený, že riadenie lietadiel určite nemali v rukách údajní únoscovia. Má odpoveď aj na otázku, kto teda lietadlá riadil – „systém neprerušiteľného autopilota“.
Dan hovorí, že napriek všeobecnému názoru o náročnosti práce pilota sú súčasné systémy autopilota výrazne lepšie. V skutočnosti piloti riadia lietadlá len niekoľko minút pri štarte a pristátí, inak všetko zvláda autopilot, a podstatne stabilnejšie ako ruka človeka. Dokonca v náročných poveternostných podmienkach, napríklad pri zlej viditeľnosti, nechávajú autopilota aj riadiť pristátie, je to bezpečnejšie.

https://www.youtube.com/watch?v=IfTC1egdPWc

Druhým hosťom bol Aidan Monahan, elektrotechnický inžinier a autor knihy o odhaleniach súvisiacich s útokmi 9/11. Ako elektrotechnický inžinier a špecialista mohol porozprávať veľa podrobností o tom, čo to systém neprerušiteľného autopilota je a aká bola história jeho vývoja. Slovo neprerušiteľný v jeho názve znamená, že systém nie je možné zvnútra lietadla prerušiť a prevziať nad ním kontrolu, takže únoscovia by nemohli riadiť lietadlo, vybavené týmto systémom, ani pri najlepšej vôli a najlepších skúsenostiach. Takýto systém pracuje v dvoch režimoch. Buď je vopred naprogramovaný a automaticky sa riadi súradnicami GPS, alebo je ovládaný diaľkovo. Napriek všeobecnej skepse voči presnosti GPS, hovorí Aidan, boli do neho umelo vložené chyby kvôli možnému zneužitiu. No presná verzia umožňuje riadiť lietadlo týchto rozmerov s maximálnou odchýlkou 3 metre v každom smere.

Aidan hovorí, že výskum autopilotov prebiehal už od konca druhej svetovej vojny a Boeing bol jedným z lídrov. Žiadosť o patent na systém diaľkového riadenia akéhokoľvek dopravného prostriedku bola podaná 19. 2. 2003, ale všetky technické riešenia boli známe už dávno predtým. Napríklad 9. 10. 2001, presne mesiac po páde dvojičiek, bola podaná žiadosť o patent na systém proti únosom lietadiel, ktorý znefunkční riadenie lietadla a umožní lietadlo riadiť na diaľku pomocou autopilota (toto presne je „systém neprerušiteľného autopilota“).
Ostatne, žiadosť o patent na spôsob a zariadenie na pilotovanie lietadla na diaľku bola podaná 19. 1. 1996…

https://www.youtube.com/watch?v=IP49whVZUPc
Mapa štyroch unesených letov 9. 11. 2001 (zdroj)

Tretím bol Kevin Ryan, investigatívny žurnalista a vydavateľ časopisu o výskumoch zameraných na 9/11. Udalosti a ich pozadie teda pozná z mnohých stránok, pri tomto rozhovore však s Claytonom Morrisom riešili doteraz málo diskutovanú tému – prečo bola americká armáda, lietadlá protivzdušnej obrany (NORAD), úplne pasívna. USA mali (majú) sústavne vo dne aj v noci vo vzduchu niekoľko bojových strojov a tie sú schopné v priebehu niekoľkých desiatok minút priletieť kamkoľvek nad územím USA.

Kevin Ryan kritizuje oficiálnu verziu vyšetrovacieho výboru, ktorá tvrdí, že protivzdušná obrana sa o únosoch lietadiel dozvedela príliš neskoro. No podľa podrobného časového prehľadu udalostí sa chybou jedného z únoscov letový dispečing 15 minút po štarte letu 11 z Bostonu dozvedel o únose. Bolo to najmenej 30 minút predtým, než toto lietadlo zasiahlo jednu z veží WTC. O podobných incidentoch automaticky dostáva informáciu NORAD Viacerí vysokí funkcionári NORAD svedčili pod prísahou v Kongrese, že o únosoch lietadiel vedeli a letectvo monitorovalo ich pohyb. Napriek zjavnému nesúladu ich výpovedí so záverečnou správou vyšetrovacej komisie, nikto nebol potrestaný za klamstvo pod prísahou. A v USA sa tieto veci berú vážne s následkom niekoľkoročného väzenia. (Čo znamená, že neklamali letci, ale klame záverečná správa.)

Okrem toho sa zdá, že práve 11. 9. 2001 boli vytvorené podmienky na chaos a nedorozumenia. Viacerí z najvyšších funkcionárov velenia NORAD neboli v daný deň v práci, lebo služobne boli mimo, dokonca mimo USA. Najvyšším veliacim dôstojníkom letectva bol v ten deň generál Jumper, ktorý bol čerstvo nominovaný do funkcie a bol to jeho prvý deň „v práci“. Naviac, letectvo práve vykonávalo cvičenia s vecnou náplňou, ktorá sa presne zhodovala s tým, čo sa dialo v realite – že došlo k únosu lietadla a únoscovia plánujú sebevražedným útokom zasiahnuť niektorú z dôležitých budov. Podľa svedectiev letcov boli niektorí dôstojníci v prvom momente po oznámení skutočných únosov presvedčení, že ide o cvičenie, ktoré začalo skôr ako bol plánovaný čas.

Podľa informácií Kevina Ryana by niektoré z bojových lietadiel NORAD, ktoré momentálne boli vo vzduchu, boli schopné dostihnúť unesené Boeingy skôr, ako došlo k zásahu budov, avšak z nevysvetlených dôvodov dostali rozkaz letieť podzvukovou rýchlosťou a najskôr dosiahnuť pohotovostný priestor nad Atlantikom. Títo piloti boli cvičení na podobné situácie a v takýchto prípadoch by sa najskôr pokúsili priletieť čo najbližšie k lietadlu, získať kontakt s únoscami a prinútiť lietadlo núdzovo pristáť na najbližšom letisku. V prípade nespolupráce únoscov by nasledovalo zostrelenie lietadla, ale vojenskí piloti mali rozkazy, podľa ktorých by lietadlo únoscov zneškodnili aj priamym nárazom svojho stroja, keby kvôli poruche alebo z iných dôvodov nemohli použiť zbrane. Toto, podľa mienky Kevina Ryana, bol aj dôvod, prečo piloti dostali rozkazy, ktoré im zamedzili priblížiť sa k lietadlám za letu – pravdepodobne by zistili, že únoscovia lietadlo neovládajú a zostrelili by ho.

Záver:
Udalosti z 11. 9. 2001 mali mnoho ďalekosiahlych dôsledkov a úplne zmenili svetový poriadok, ako sme ho poznali pred rokom 2000. Jednou z najvýznamnejších vecí bolo prijatie zákona Patriot act, ktorý dáva prezidentovi USA mimoriadne právomoci na použitie ozbrojených síl a tajných služieb na území USA aj mimo neho, bez toho, aby o svojich krokoch musel informovať Kongres a vyžiadať si jeho súhlas.
Tým sa udalosti z 11. 9. 2001 stávajú ukážkovým príkladom hybridnej občianskej vojny mocenských štruktúr proti vlastným občanom, proti demokracii.

Žijeme v Hlave XXII a ak sa nás pri sledovaní správ o tom, čo sa vo svete okolo nás deje, zmocňujú zlé predtuchy alebo až paranoidná fóbia, psychiater nám nepomôže. Musíme si pomôcť sami a treba začať tým, že sa rozhodneme nebáť pravdy.

Pozrite tiež: https://citeseerx.ist.psu.edu/document?repid=rep1&type=pdf&doi=cd00c27498841cf54e22538787b6461b97418697

1 názor na “S Dvojičkami spadli všetky ilúzie o západnej demokracii”

  1. Jiří Jírovec

    Věřit se nedá vůbec ničemu. Například letadlo, které údajně zasáhlo Pentagon, letělo přímo na budovu, takže “stačilo” pokračovat a v letu a způsobit daleko větší škody. Místo toho prý udělalo krkolomnou zatáčku a zasáhlo křídlo budovy, které bylo v rekonstrukci. Na palubě letu 77 prý byla manželka generálního prokurátora. Prý mu z letadla telefonovala, že s co mají dělat. To byla srdceryvná kombinace statečnosti a hrozící tragedie. Jacísi šťourove ale dokázali, že se takový rozhovor nemohl odehrát, protože z daného letadla se nedalo telefonovat přímo, ale jen přes palubní systém, který ale žádný hovor nezaznamenal. Generální prokurátor to pak zahrál do autu, že mluvil jen s nějakou operátorkou. Pentagon je samozřejmě obšancován kamerami. Vyšetřovatelé okamžitě všechny záznamy utajnili včetně těch, které pořídily bezpečnostní kamery na civilních objektech v okolí. Televisní společnost Fox se dlouho soudila o jejich vydání. Nakonec dostala jeden záznam z kamery u vjezdu na parkoviště na opačné straně zasaženého křídla. myslím, že se dá dohledat na iinternetu. Byla na něm vidět jen jakási šmouha.
    Pokud jde o zásah první věže, část zaměstnanců byla evakuována, ale pak jim nařídili, aby se vrátili zpátky. Přece se nebudou poflakovat místo práce. 11. září 2001 jsem byl zaměstnancem Atomic Energy of Canada a co se stalo po prvním zásahu viděl v televisi, kterou jsme sledovali místo práce. Viděl jsem i reportáž BBC, která zmiňovala pád 4. budovy. Za reportérkou bylo okno, ze kterého byla ta budova vidět jako stojící. Pak to taky nějak okecali. Námitky statiků i pilotů byly označeny jako konspirační teorie. Tím se dostávám k úvodní větě.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Niektoré funkcie môžu používať súbory cookie na prispôsobenie obsahu, na vykonávanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Niektoré informácie o tom, ako používate našu stránku, môžu používať aj tretie strany, ktorých softvérové doplnky používame. • We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic.  We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
Cookies settings
Súhlasím / Accept
Nesúhlasím / Decline
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Kto sme

Webová adresa našej stránky je: http://www.belobog.sk.

Komentáre

Keď návštevníci stránky napíšu komentár, uchovávame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári s komentárom, spolu s IP adresou návštevníka a reťazcom agenta z prehliadača používateľa, aby sme mohli vylúčiť spam. Službe Gravatar môžeme poskytnúť anonymizovaný reťazec odvodený od vašej e-mailovej adresy (tzv. hash), aby sme mohli zistiť, či túto službu používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete tu: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude spolu s vašim komentárom zverejnený aj váš profilový obrázok.

Médiá

Ak na stránku nahrávate obrázky, nemali by ste spolu s nimi nahrávať aj meta-údaje o polohe (EXIF GPS). Návštevníci stránky si môžu vaše obrázky stiahnuť a dostať sa k údajom o polohe, ktoré sú zapísané v meta-údajoch.

Súbory cookie

Ak na našej stránke napíšete komentár, prehliadač vám môže dať možnosť uložiť do súboru cookie vaše meno, e-mailovú adresu a webovú stránku. Je to kvôli vášmu pohodliu, aby ste tie isté údaje nemuseli vyplňovať znovu pri nasledujúcich komentároch. Životnosť týchto súborov cookie trvá jeden rok. Na našej prihlasovacej stránke môžeme nastaviť jeden dočasný súbor cookie, aby sme vedeli zistiť, či váš prehliadač tieto súbory akceptuje. Tento súbor cookie neobsahuje žiadne osobné údaje a hneď po ukončení prehliadača sa vymaže. Keď sa prihlásite, nastaví sa niekoľko súborov cookie, do ktorých sa uložia vaše prihlasovacie informácie a vaše preferencie zobrazenia. Životnosť prihlasovacích súborov cookie trvá dva dni a súborov s preferenciami jeden rok. Ak si vyberiete možnosť „Zapamätať si ma“ (po anglicky „Remember Me“), prihlasovací súbor vydrží dva týždne. Ak sa odhlásite, prihlasovacie súbory cookie sa odstránia. Ak budete upravovať alebo zverejníte článok, vo vašom prehliadači sa uloží ďalší súbor cookie. V tomto súbore cookie nie sú žiadne osobné údaje a je v ňom len identifikátor článku, ktorý ste práve mali otvorený. Po uplynutí 1 dňa bude neplatný.

Zahrnutý obsah z iných webových stránok

Články na tejto lokalite môžu obsahovať zahrnutý obsah (napr. videá, obrázky, články atď.). Zahrnutý obsah z iných webových stránok sa správa rovnako, ako keby sa návštevník nachádzal na webových lokalitách, z ktorých takýto obsah pochádza. Tieto webové lokality môžu tiež zhromažďovať údaje o vás, používať súbory cookie, zahrnovať nástroje sledovania od tretích strán a monitorovať vaše interakcie s týmto zahrnutým obsahom. Samozrejme sa to týka aj situácie, ak máte na danej lokalite konto a ste prihlásení, vtedy tiež môžu sledovať vaše interakcie so zahrnutým obsahom.

S kým zdieľame vaše údaje

V prípade, že požiadate o resetovanie hesla, do príslušného e-mailu bude zahrnutá vaša IP adresa.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Ak na stránke napíšete komentár, tento komentár a s ním súvisiace meta-údaje sa uchovávajú na neurčito. Dôvodom je, aby sme mohli rozoznať následné súvisiace komentáre a aby sme ich mohli potvrdzovať automaticky a nenechali čakať na manuálne potvrdenie. Užívateľom, ktorí si na našich stránkach vytvoria konto (ak bude taká možnosť), tiež uchovávame osobné informácie, ktoré oni zadajú vo svojom používateľskom profile. Všetci používatelia môžu svoje osobné informácie kedykoľvek vidieť, upraviť aj odstrániť (s výnimkou používateľského mena, ktoré sa nedá zmeniť). Tieto informácie sú tiež viditeľné pre administrátorov stránok, ktorí ich tiež môžu meniť.

Aké práva môžete uplatňovať na svoje údaje

Ak máte ne tejto stránke konto alebo ak ste napísali komentáre, môžete požiadať o exportovanie osobných údajov, ktoré o vás uchovávame vrátane údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tiež požiadať, aby sme všetky takéto informácie o vás  odstránili. Toto sa však netýka informácií, ktoré sme povinní uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam odosielame vaše údaje

Komentáre návštevníkov môže kontrolovať automatická antispamová služba tretej strany.

Who we are

Our website address is: http://www.belobog.sk.

Comments

When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor’s IP address and browser user agent string to help spam detection. An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.

Media

If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.

Cookies

If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year. If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser. When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select "Remember Me", your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed. If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.

Embedded content from other websites

Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website. These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.

Who we share your data with

If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.

How long we retain your data

If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue. For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.

What rights you have over your data

If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.

Where we send your data

Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
Save settings
Cookies settings
Návrat hore