Neochotu premiéra zorganizovať mierový summit považujem za zlyhanie štátu

Ilustračný obrázok: flickr

Obrázok je len ilustračný, nesúvisí priamo s textom.

Nie je mojim zámerom hodnotiť v tomto článku činnosť Roberta Fica (RF) v politike. Skôr mi ide o to, aby ozaj svoju funkciu premiéra vykonával z vôle ľudí, pre ľudí a pre dobro slovenského národa. Mal by sa rozlúčiť s takými metódami riadenia, ktoré nie sú v súlade s pravidlami demokracie. Napríklad prílišné presadzovanie svojej pravdy bez diskusie so svojimi členmi vlády alebo poradcami, tvrdohlavosť, nízka miera tolerancie voči svojim koaličným partnerom, neochota diskutovať o spoločných veciach a hľadať východiská prospešné pre republiku, samoľúbosť a pod. Toto všetko som zaznamenal v jeho vystúpeniach. Ukážme si to na príklade jeho vzťahu voči E. Chmelárovi v súvislosti s jeho odvolaním z funkcie poradcu premiéra. Okrem iného dôvodom mala byť iniciatíva E. Chmelára zorganizovať mierový summit na Slovensku. Podotýkam, že môj článok je napísaný so zreteľom na maximálne možnú objektivitu a moje dlhoročné skúsenosti, keď som pracovne prichádzal do styku s vysokopostavenými osobnosťami rôznych štátov a podieľal som sa na organizácii rôznych medzinárodných podujatí.
 
Pravda napísala článok z 25. augusta, ktorý je pomerne dosť nepresný a neúplný tu:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/721664-mierovy-summit-v-bratislave-chmelarov-plan-je-z-rise-fantazie-a-fico-si-to-uvedomuje-hodnoti-politolog/
 
Nepresný preto, lebo sa v ňom uvádza, že citujem: „Eduard Chmelár (ECH), ktorý tento týždeň prišiel o funkciu v tíme Roberta Fica (Smer), ako jeden z dôvodov svojho odvolania uviedol neúspešný pokus o usporiadanie globálneho mierového summitu na Slovensku. Hlavným dôvodom mala byť kritika štátneho tajomníka envirorezortu Štefana Kuffu. Bývalého poradcu však rozhorčilo aj to, že Robert Fico odignoroval jeho snahy zorganizovať globálny mierový summit o Ukrajine v Bratislave alebo Košiciach.“ Neúplný je tento článok preto, lebo sa nezaoberá významom mierového summitu v prípade, že by sa ho na Slovensku podarilo uskutočniť.
 
Tak teda čo bolo skutočným dôvodom odvolania ECH z funkcie poradcu?  Redaktor Pravdy oslovil údajne zúčastnené subjekty, ale bez výsledku. Nechcem sa teraz zaoberať trenicami ECH s Kuffom, Tarabom alebo SNS ani jeho slovníkom, ktorý je niekedy nevhodný tu:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/721499-chmelar-nas-nezaujima-narodniari-tvrdia-ze-odvolanie-ficovho-poradcu-neiniciovali/
Holou skutočnosťou je, že nezávislý politológ nie je ničím ani nikým viazaný za svoje stanoviská, komentáre alebo závery v publikovaných článkoch alebo vystúpeniach. Vo funkcii poradcu by sa však mal správať tak, aby jeho návrhy alebo stanoviská navrhované v tomto prípade premiérovi boli vyjadrené na príslušnej slušnej komunikatívnej úrovni, odôvodnené aj so záverom vplyvu na vnútorné i vonkajšie politické prostredie a boli v súlade s programovým vyhlásením vlády a cieľmi, ktoré si vláda stanovila. Poradca musí mať na zreteli záujmy štátu a konkrétny cieľ, ktorý chce dosiahnuť. Mal by navrhovať také cesty na dosiahnutie tohto cieľa, ktoré budú prijateľné, priamočiare a efektívne. V článku z 25. augusta sa píše, že citujem: …“premiér tento návrh údajne nepodporil. Hoci prímerie na Ukrajine bolo jedným z volebných hesiel Smeru, teraz Fico túto tému nepotrebuje vyťahovať, hovorí politológ“. 
 
Tento záver politológa z Ekonomickej univerzity v Bratislave Radoslava Štefančíka a údajného odborníka kríva na obidve nohy.  Po prvé skúsený politológ nepoužíva neoverené závery – nepozná stanovisko premiéra a po druhé preto, lebo nezdôvodňuje prečo by túto tému Fico nevyťahoval. Tento údajný politológ s množstvom titulov nemá vzdelanie ani skúsenosti v takých akciách ako je organizácia mierového summitu. Dôkazom toho je jeho ďalšia „perla citujem: „Príde mi to ako sen starej baby, ale bez reálneho základu. Predpokladám, že na tento nápad prišiel niekto niekde v cigarovom klube pri nejakom promile alkoholu v krvi. Mierový summit Moskva nemôže chcieť, pretože Putin mier zatiaľ nechce.“
 
Nebudem si všímať invektívy tohto pána. Jeho vyjadrenie v poslednej vete dokazuje jeho hlboké nevedomosti, pretože Rusko neodmietalo mierové rokovania. Je totiž veľký rozdiel medzi mierovým rokovaním prijateľným pre obidve strany a diktátom Pentagonu resp. kolektívneho Západu nazývanom mierový summit. Vyjadrenia Štefančíka svedčia o tom, že nie je nezávislý politológ, ale iba „hlásna trúba“ progresívneho a globalistického Západu. Ako vysokoškolský učiteľ, šíriaci medzi študentami bludy je na svojej pozícii nevhodný. Ak nemá zmysel pre objektivitu, nech  sa vzdá práce na vysokej škole a nech si založí vlastnú politickú stranu alebo sa prihlási k svojim názorovo príbuzným progresívcom.
 
Štefančík perlí ďalej: „Pripomína, že Medzinárodný trestný súd (ICC) vydal zatykač na ruského prezidenta. „Na takomto summite by tak najskôr mala byť vyriešená otázka, ako po skončení vojny Putina deportovať do Haagu.“
 
Štefančík si neuvedomuje, že deportácia Putina na ICC nebude hlavným bodom mierového summitu pre nedostatok dôkazov. Okrem toho zatykač je právne irelevantný, lebo Rusko nie je signatárom ICC. Rímsky štatút pôvodne Rusko podpísalo v roku 2000, nikdy ho však neratifikovalo. Rusko od Rímskeho štatútu odstúpilo v roku 2016, kedy vyhlásilo, že jurisdikciu Medzinárodného trestného súdu neuznáva. ICC už dávno neplní svoju funkciu. Je politicky pripútaný ku globalistickým cieľom USA a plní jeho príkazy.  Okrem toho, ICC dlhodobo ignoruje americké zločiny. Prečo neboli USA obvinené za páchanie vojnových zločinov napríklad v Srbsku, Líbyi, Iraku, Iráne, Vietname, Afganistane, Grenade atď. Vie pán Štefančík o tom, že vinou USA prišlo od konca druhej svetovej vojny o život cca 22 miliónov ľudí vo viac ako 30 vojnových  nimi vyprovokovanými konfliktoch?  A vie o tom, že vojnu na Ukrajine vyprovokovali USA? Odporúčam mu pozrieť si stránku:
https://www.globalresearch.ca/u-s-regime-has-killed-20-30-million-people-since-world-war-ii/5633111
 
Á propos. Už v máji t.r. bola prokurátorom ICC Karimom Khanom podaná žiadosť na vydanie zatykača na skutočného medzinárodného zločinca B. Netanjahua. Aj keď žiadosť mala byť posúdená do dvoch mesiacov, dodnes ICC zatykač nevydal. Prečo? Jednoducho preto, lebo predstaviteľ židovského štátu, so silnou lobby v USA na vrcholových miestach nesmie byť stíhaný. Izrael neuznáva jurisdikciu ICC a tiež nie je jeho členom podobne ako USA. Khan je známy tiež tým, že v minulosti úspešne obhajoval napr. kosovského podpredsedu vlády a zločinca Fatmira Limaja a Charlesa Taylora, bývalého libérijského prezidenta, odsúdeného za vojnové zločiny. Taylor časť svojho života prežil ako agent CIA, ktoré mu pomohlo napríklad utiecť z amerického väzenia. Ako prokurátor ICC Khan odložil ad acta viaceré prípady na žiadosť USA.
 
Vráťme sa však k mierovému summitu. Dôležité je, či ozaj bol ECH odvolaný z dôvodu pokusu o organizáciu  globálneho mierového summitu na Slovensku. Pretože  myšlienka organizácie  mierového summitu vôbec nie je zlá a je vecou medzinárodnej prestíže a zvýšenia statusu krajiny v prípade, ak by sa uvedený summit podarilo zrealizovať.
 
Organizácia takéhoto summitu si vyžaduje veľa úsilia na rôznych úrovniach diplomacie, predrokovanie a získanie predbežného súhlasu zúčastnených strán a pod. Z viacerých publikovaných článkov vyplýva, že ECH mal úspešne za sebou časť prípravy tohto procesu a s vysokou pravdepodobnosťou tu bola prítomná aj vôľa oslovených účastníkov.
 
ECH mal pri organizácii mierového summitu (MS) spolupracovať s premiérom, vláda SR by sa mala stotožniť s organizáciou MS a vytvoriť pracovnú skupinu, ktorá by si rozdelila úlohy. Na pravidelných stretnutiach by informovali vládu o stave organizácie, problémoch a navrhovaných riešeniach na dotiahnutie akcie do úspešného konca. Podľa všetkého zlyhala komunikácia s premiérom. Premiér Fico je však dosť skúsený a vie ako sa takéto udalosti organizujú. Mal podať ECH pomocnú ruku a podporiť organizáciu tejto akcie. Slovensko má ideálnu geografickú polohu a skúsenosti zorganizovať takéto prestížne stretnutia. S vysokou pravdepodobnosťou sa premiér Fico zľakol tejto príležitosti a možné je, že mu to zakázali vysokí predstavitelia EÚ, NATO, USA alebo Pentagon. Koaliční politici by si však mali uvedomiť jednu závažnú skutočnosť. Svet sa dramaticky mení v zmysle politického preformátovania sveta. Vláda SR má zastupovať záujmy SR medzi ktoré patrí aj mier na celom svete. Vláda SR sa nesmie správať servilne, ale dôstojne a zvrchovane. Nesmie sa nechať politicky vydierať. Na všetky hrozby existuje aj odpoveď. Napríklad neutralita SR a prípadné vstúpenie SR do hospodárskeho združenia BRICS. To je cesta, ktorou sa SR raz aj tak bude musieť vydať, ak bude diktatúra a vydieranie vedenia EÚ voči malým štátom pokračovať. Raz si aj slovenskí politici uvedomia, že NATO je zločinecká agresívna organizácia, ktorá nemá nič spoločné s mierom, ale iba s vojenským presadzovaním diktatúry USA na jeho ceste riadiť svet.
 
Z celkového pohľadu na problematiku usporiadania mierového summitu na Slovensku vysoko hodnotím aktivity pána ECH, ktorý narazil na vládnu neochotu. Je to škoda, lebo ak by sa mierový summit na Slovensku podarilo zorganizovať, zvýšila by sa razantne prestíž Slovenska. Slovensko by získalo medzinárodný rešpekt, lebo takéto akcie sú vždy na poli medzinárodnej diplomacie vysoko hodnotené. Premárnenú príležitosť považujem za zlyhanie štátu.
 
Viac na:
https://faj.euba.sk/katedry/katedra-interkulturnej-komunikacie/clenovia-katedry/stefancik-radoslav
 
Z mesta SNP Ivan Štubňa

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Niektoré funkcie môžu používať súbory cookie na prispôsobenie obsahu, na vykonávanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Niektoré informácie o tom, ako používate našu stránku, môžu používať aj tretie strany, ktorých softvérové doplnky používame. •We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic.  We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
Cookies settings
Súhlasím / Accept
Nesúhlasím / Decline
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Kto sme

Webová adresa našej stránky je: https://www.belobog.sk.

Komentáre

Keď návštevníci stránky napíšu komentár, uchovávame údaje, ktoré sú zobrazené vo formulári s komentárom, spolu s IP adresou návštevníka a reťazcom agenta z prehliadača používateľa, aby sme mohli vylúčiť spam.Službe Gravatar môžeme poskytnúť anonymizovaný reťazec odvodený od vašej e-mailovej adresy (tzv. hash), aby sme mohli zistiť, či túto službu používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar nájdete tu: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára bude spolu s vašim komentárom zverejnený aj váš profilový obrázok.

Médiá

Ak na stránku nahrávate obrázky, nemali by ste spolu s nimi nahrávať aj meta-údaje o polohe (EXIF GPS). Návštevníci stránky si môžu vaše obrázky stiahnuť a dostať sa k údajom o polohe, ktoré sú zapísané v meta-údajoch.

Súbory cookie

Ak na našej stránke napíšete komentár, prehliadač vám môže dať možnosť uložiť do súboru cookie vaše meno, e-mailovú adresu a webovú stránku. Je to kvôli vášmu pohodliu, aby ste tie isté údaje nemuseli vyplňovať znovu pri nasledujúcich komentároch. Životnosť týchto súborov cookie trvá jeden rok.Na našej prihlasovacej stránke môžeme nastaviť jeden dočasný súbor cookie, aby sme vedeli zistiť, či váš prehliadač tieto súbory akceptuje. Tento súbor cookie neobsahuje žiadne osobné údaje a hneď po ukončení prehliadača sa vymaže.Keď sa prihlásite, nastaví sa niekoľko súborov cookie, do ktorých sa uložia vaše prihlasovacie informácie a vaše preferencie zobrazenia. Životnosť prihlasovacích súborov cookie trvá dva dni a súborov s preferenciami jeden rok. Ak si vyberiete možnosť „Zapamätať si ma“ (po anglicky „Remember Me“), prihlasovací súbor vydrží dva týždne. Ak sa odhlásite, prihlasovacie súbory cookie sa odstránia.Ak budete upravovať alebo zverejníte článok, vo vašom prehliadači sa uloží ďalší súbor cookie. V tomto súbore cookie nie sú žiadne osobné údaje a je v ňom len identifikátor článku, ktorý ste práve mali otvorený. Po uplynutí 1 dňa bude neplatný.

Zahrnutý obsah z iných webových stránok

Články na tejto lokalite môžu obsahovať zahrnutý obsah (napr. videá, obrázky, články atď.). Zahrnutý obsah z iných webových stránok sa správa rovnako, ako keby sa návštevník nachádzal na webových lokalitách, z ktorých takýto obsah pochádza.Tieto webové lokality môžu tiež zhromažďovať údaje o vás, používať súbory cookie, zahrnovať nástroje sledovania od tretích strán a monitorovať vaše interakcie s týmto zahrnutým obsahom. Samozrejme sa to týka aj situácie, ak máte na danej lokalite konto a ste prihlásení, vtedy tiež môžu sledovať vaše interakcie so zahrnutým obsahom.

S kým zdieľame vaše údaje

V prípade, že požiadate o resetovanie hesla, do príslušného e-mailu bude zahrnutá vaša IP adresa.

Ako dlho uchovávame vaše údaje

Ak na stránke napíšete komentár, tento komentár a s ním súvisiace meta-údaje sa uchovávajú na neurčito. Dôvodom je, aby sme mohli rozoznať následné súvisiace komentáre a aby sme ich mohli potvrdzovať automaticky a nenechali čakať na manuálne potvrdenie.Užívateľom, ktorí si na našich stránkach vytvoria konto (ak bude taká možnosť), tiež uchovávame osobné informácie, ktoré oni zadajú vo svojom používateľskom profile. Všetci používatelia môžu svoje osobné informácie kedykoľvek vidieť, upraviť aj odstrániť (s výnimkou používateľského mena, ktoré sa nedá zmeniť). Tieto informácie sú tiež viditeľné pre administrátorov stránok, ktorí ich tiež môžu meniť.

Aké práva môžete uplatňovať na svoje údaje

Ak máte ne tejto stránke konto alebo ak ste napísali komentáre, môžete požiadať o exportovanie osobných údajov, ktoré o vás uchovávame vrátane údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tiež požiadať, aby sme všetky takéto informácie o vás  odstránili. Toto sa však netýka informácií, ktoré sme povinní uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kam odosielame vaše údaje

Komentáre návštevníkov môže kontrolovať automatická antispamová služba tretej strany.

Who we are

Our website address is: https://www.belobog.sk.

Comments

When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor’s IP address and browser user agent string to help spam detection.An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.

Media

If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.

Cookies

If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select "Remember Me", your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.

Embedded content from other websites

Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.

Who we share your data with

If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.

How long we retain your data

If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.

What rights you have over your data

If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.

Where we send your data

Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
Save settings
Cookies settings
Návrat hore